(c) VU SA TSPMI/Rugilė Andrejevskytė
Julija Jarutytė
VU TSPMI politikos mokslų bakalauro programos trečiakursė, VU SA TSPMI pirmininkė
Julija, pasidalink, kodėl pasirinkai studijas VU TSPMI? Kas paskatino rinktis politikos mokslus?
Nesu iš tų TSPMI studentų, kurie ilgus metus prieš studijas svajojo studijuoti būtent čia. Nesvajojau ir apie karjeros galimybes tarptautinėse organizacijose ar ambasadose, ir tik dvyliktoje klasėje priėmiau sprendimą, kad noriu ateinančius ketverius metus praleisti Institute. Renkantis studijas prioritetu laikiau gerą išsilavinimą, kuris galėtų suteikti platų žinių bagažą. Tarpdiscipliniškumu pasižymintis VU TSPMI atrodė geriausia vieta, tai gauti, todėl pasirinkau pradėti savo kelią čia ir dabar tuo labai džiaugiuosi. Studijos leido ne tik daug suprasti ir sužinoti. Jos suteikė galimybę augti tiek iš asmeninės, tiek iš profesinės perspektyvos. TSPMI man nėra tik studijos, tai žmonės, bendruomenė, kuri stipriai prisideda prie to, kad čia norisi ir yra gera būti, todėl esu labai patenkinta savo pasirinkimu.
Nors iki studijų save įsivaizdavau tik meno pasaulyje, priimtas sprendimas atvėrė labai daug durų, suteikė daugiau nei kažkada galėjau pagalvoti ir tikrai nenorėčiau jo pakeisti.
Esi VU SA TSPMI pirmininkė, o VU SA – seniausia ir didžiausia Lietuvoje visuomeninė, ne pelno siekianti, nepolitinė, ekspertinė švietimo organizacija, atstovaujanti studentų interesams Vilniaus universitete bei už jo ribų, puoselėjanti universitetinę kultūrą ir kurianti palankiausias sąlygas studentų saviraiškai. Pasidalink, koks buvo tavo kelias iki tapimo VU SA TSPMI pirmininke? Kaip tapai VU SA TSPMI nare?
Kelias buvo man pačiai labai netikėtas ir vingiuotas. Kadangi į Vilnių atvykau iš nedidelio miesto, kuriame šalia manęs buvo visi brangiausi žmonės, patinkančios veiklos, norėjosi, kuo panašesnę aplinką susikurti ir čia. Vos įstojus į Institutą žinojau, kad noriu įsitraukti į tam tikras veiklas, kurių pagalba aplink save galėčiau susiburti sau artimų žmonių ratą bei turiningai leisti laiką šalia studijų. Nors iki tol neveikiau jokiose organizacijose ir apie jas turėjau truputį neigiamą požiūrį, pirmakursių stovyklos metu, išgirdusi apie VU SA, susidomėjau ir prisijungiau prie organizacijos veiklos. Tad atstovybėje pradėjau veikti beveik prieš dvejus metus. Pirmaisiais metais prisijungiau prie organizacinės ir akademinės sričių. Per tą laiką supratau, kad ši veikla man yra labai įdomi ir artima, todėl gavusi pasiūlymą tapti organizacinės srities koordinatore ilgai nesvarsčiusi sutikau. Šiandien labai džiaugiuosi šiuo sprendimu, nes praėjusieji metai man suteikė daug įvairios patirties. Taip pat leido labiau įsitraukti į organizacijos veiklą, giliau pažinti problemas, su kuriomis susiduria studentai. Nuo pat pradžių tikėjau šios organizacijos misija, mane domino studentus supančios problemos ir veiksniai, galintys pagerinti kiekvieno iš mūsų studijų procesą ir emocinę aplinką. Būtent šių jausmų vedina tapau VU SA TSPMI pirmininke.
Atstovausi VU TSPMI studentams, kokios bus pagrindinės prioritetinės kryptys? Kaip manai, su kokiomis problemomis susiduria studentai ir kaip būtų galima jas spręsti?
Organizacijos pavadinime užšifruotas svarbiausias mūsų uždavinys – studentų atstovavimas. Būtent tai, man yra didžiausias prioritetas ir siekis. Mano nuomone, didžiausias dėmesys turi būti skiriamas glaudesnio kontakto užmezgimui ir puoselėjimui su visų pakopų studentais, nes tik turėdami poreikį ir studentų nuomonę, galime tinkamai atstovauti jų interesus ir daryti reikalingus pokyčius. Taip pat, kita svarbi kryptis yra VU TSPMI bendruomenės puoselėjimas. Glaudi bendruomenė stipriai prisideda prie kiekvieno studento ar kitų bendruomenės narių emocinės savijautos Institute. Žinant, kad šie metai yra ir bus kupini iššūkių dėl pasaulį keičiančios pandemijos, tai tampa dar svarbesniu uždaviniu.
Džiugu, kad Institute noriai išklausoma studentų nuomonė, studijų kokybė nuolat keliama ir šiai dienai nesusiduriame su didelėmis problemomis, susijusiomis su studijų kokybe ar jų organizavimu, tačiau visada yra kur tobulėti tiek konkrečiai studijų, tiek akademinės etikos ar emocinės aplinkos klausimais. Manau, kad visų pirma, turime užmegzti glaudesnį ryšį su studentais, kad galėtume tinkamai spręsti iškilusias problemas, tačiau šiuo metu didžiausios problemos yra susijusios su studijų organizavimu koronaviruso metu ir nuotolinio mokymosi kokybės užtikrinimu.
Greitu metu mūsų bendruomenė pagausės. Prisimink, kaip tau pačiai sekėsi įsilieti į VU TSPMI bendruomenę? O galbūt net turi patarimų, naujiems mūsų instituto bendruomenės nariams?
Atvykimas į naują vietą, kurioje nieko nepažįsti ir integracinis periodas turbūt daugeliui tampa nemažu iššūkiu. Ne išimtis ir aš. Pirmosiomis savaitėmis buvo daug nežinomybės ir pasimetimo, tačiau kaip jau minėjau anksčiau, nuo pat pradžių bandžiau susikurti kuo jaukesnę ir artimesnę aplinką sau ir tai man labai padėjo. Džiugu, kad TSPMI yra vieta, kurioje turime tikrai glaudžią bendruomenę, nes naujam žmogui tai labai padeda greičiau pasijausti savu. Mano atveju įsitraukimas į VU SA TSPMI padėjo greičiau ir lengviau pereiti integracinį laikotarpį. Todėl visiems naujiems Instituto bendruomenės nariams linkiu surasti veiklą šalia studijų, kurioje jūs jaustumėtės gerai, jus suptų žmonės, turintys panašius interesus ir požiūrį į pasaulį. Ir nesvarbu, ar tai bus studentiškos organizacijos mūsų Institute, ar Vilniaus universiteto menų užsiėmimai, svarbiausia, kad rastumėte tai, kas suteiktų daugiau prasmės kiekvienoje dienoje.
Ne tik užsiimi įvairiomis visuomeninėmis veiklomis, bet ir dalyvauji kultūrinėje veikoje. Kaip muzika atsirado tavo gyvenime?
Muzika mano gyvenime atsirado ankstyvoje vaikystėje. Trejų metukų tėvai nuvedė į dainavimo studiją ir nuo to laiko nesiskiriu su muzika nė dienos. Septynerius metus grojau smuiku, didelę savo gyvenimo dalį praleidau dainuodama ir šiai dienai muzika ir menas yra tai, kas geriausiai leidžia realizuoti save. Mokykloje buvau tvirtai įsitikinusi, jog muzika ateityje bus ne tik hobis, bet viena dieną taps amatu. Tačiau atėjus pasirinkimo laikui, nusprendžiau, kad noriu suprasti, žinoti ir patirti daug daugiau, būtent todėl atsidūriau čia, kur esu. Nors nepasirinkau muzikos kelio ir toliau tam skiriu didelę savo laiko dalį.
Julija, ko galėtum palinkėti kiekvienam VU TSPMI studentui artėjančių mokslo metų proga?
Kiekvienam VU TSPMI studentui pirmiausia palinkėčiau žingeidumo. TSPMI yra vieta, kurioje gali gauti labai daug, tereikia noro ir drąsos tai pasiimti. Tačiau suprasdama, kad laukia tikrai neeiliniai metai, linkiu stiprybės, ištvermės prisitaikant prie kintančių gyvenimo sąlygų. Būkite atviri pažinimui ir didžiausios sėkmės ateinančiuose mokslo metuose!