Klaudija Lukošiutė
VU TSPMI politikos mokslų bakalauro programos ketvirtakursė
Klaudija, pasidalink, kodėl pasirinkai studijas VU TSPMI? Kas paskatino rinktis politikos mokslus?
Iš tiesų paskutiniais mokyklos metais galvojau apie komunikacijos, žurnalistikos ir net aktorystės studijas. Visada mėgau rašyti, viešasis kalbėjimas buvo didelis malonumas, tad ieškojau, kur galėčiau tai pritaikyti ir žurnalistika atrodė kaip geriausias pasirinkimas. Nors laikiau stojamąjį egzaminą ir buvau besiruošianti mokytis komunikacijos fakultete, paskutiniais mėnesiais persigalvojau – supratau, kad noriu studijų, kurios padėtų man susistatyti tvirtą pagrindą žinių apie visuomenę ir jos gyvenimą. Todėl nusprendžiau stoti į VU TSPMI – ir įstojau!
Pasidalink, šiek tiek apie savo bakalauro darbą. Apie ką rašai? Kaip sekasi ir kodėl pasirinkai būtent tokią temą?
Mano bakalauro darbo tema apima dvi gana skirtingas sritis – marketingą ir politikos mokslus. Savo darbe tiriu, kokią vietą prekės ženklai užima visuomenėje kaip politiniai ir visuomeniniai veikėjai. Tokių tyrimų beveik nėra, todėl bus įdomu pamatyti, kaip prekės ženklus politiniame kontekste mato piliečiai.
Šiuo metu dirbi ir esi atsakinga už socialinių tinklų projektus „Nebegėda”. Kaip atradai save tokiame projekte? Papasakok, kuo užsiimi? Kaip save atradai tokioje veikloje?
Metus laiko dirbau Lietuvos marketingo asociacijoje, kurioje prisidėjau prie beveik 100 renginių organizavimo marketingo ir komunikacijos profesionalams – būdama ten, supratau, kad šios dvi sritys traukia ir mane. Atėjus laikui, ieškojau, kur galėčiau pradėti savo kelionę būtent šiose srityse ir… tuo metu tokio žmogaus ieškojo Nebegėda – tad taip ir atsidūriau (juokiasi).
Kaip jau ir minėjai, esu atsakinga už socialinių tinklų projektus. Darbas dinamiškas, apimantis daug sričių – tenka ir rašyti, ir strateguoti, analizuoti, domėtis seksualumo tema, bendrauti su psichologais, seksologais, gydytojais. Man tai patinka, jaučiu tame prasmę – tikiu, kad mano ir komandos darbas prisideda prie to, kad ateityje apie lytinį švietimą ir seksualumą kalbėsime ne per draudimus ar prietarus, bet per žinias ir sąmoningumą.
Ar tiesa, kad norėtum turėti savo radijo laidą ir parašyti knygą? Jei nori, pasidalink savo svajonėmis su mumis.
Taip, turiu tokių svajonių (juokiasi). Knygų rašymas ir radijo laidų vedimas man nuo vaikystės atrodo kaip labai ypatingos veiklos, turinčios didelę galią. Žinoma, svajonių turiu ir daugiau, bet apie jas labiausiai mėgstu kalbėti tada, kai išsipildo. Tikiuosi, kad kada nors pasikalbėsime ir apie tai (juokiasi).
Klaudija, kaip atrodo tavo įprasta darbo diena? Galbūt turi ritualų ar veiklų, kurios padeda motyvuoti save ar suspėti įveikti visus užsibrėžtus tikslus?
Kasdien prioritetą pirmiausia stengiuosi skirti sau – pradėti rytą nuo stiklinės karšto vandens, o ne telefono, meditacijos, o ne portalų skaitymo, lėto ir kokybiško papusryčiavimo, o ne stresuoto kirtimo į darbus. Pačios užduotys kasdien būna skirtingos, stengiuosi taikyti rūšiavimo techniką, kai per vieną dieną darau vieno tipo darbus – kūrybinius, strateginius, analizavimo ir pan. Taip jaučiu, kad padarau ir daugiausiai, ir kokybiškiausiai.
Mano didžiausia motyvacija – rami galva (juokiasi). Šiuo metu stengiuosi apimti tiek, kad pajėgčiau įgyvendinti ir nereikėtų savęs dirbtinai spausti. O užsibrėžtus tikslus pasiekti padeda geras miegas, prioritetų nusistatymas ir darbų planavimas – rekomenduoju visiems.
Seniau priklausei VU SA TSPMI. Pasidalink, ar prisijungus prie šios organizacijos pavyko pasisemti naujų žinių ar patobulėti?
VU SA man leido įsilieti į universiteto bendruomenę, susipažinti su studentais iš TSPMI ir kitų fakultetų, prisidėti prie įvairių iniciatyvų įgyvendinimo. Šios organizacijos dėka radau draugų, kurie tikiu, bus kartu dar ilgai. Žinoma, pasisėmiau ir žinių, tačiau visgi jaučiuosi, kad labiausiai išsinešiau bendruomenės jausmą ir draugystes.
Jaučiu pareigą pasakyti, kad ir mano karjeros kelias prasidėjo būtent nuo VU SA – čia susipažinau su Ugne, su kuria vėliau kartu dirbome Lietuvos marketingo asociacijoje. Linkėjimai, Ugne!
Pabaigai, galbūt norėtum kažko palinkėti mūsų bendruomenei šiuo pakankamai neramiu metu.
Įkvėpimo ir ramybės!