Strateginis valdymas Lietuvoje: ar turime rezultatų vyriausybę?

Išleidimo metai: 2008

Leidykla: Vilniaus universiteto leidykla

Kalba: Lietuvių

Puslapiai: 78

Aprašymas:

Knygoje nagrinėjamas veiklos valdymas Lietuvoje. Lietuvos Vyriausybės veiklos rezultatai yra įvairūs tiek ES, tiek nacionaliniu lygmeniu. 2006 m. Lietuva turėjo vieną iš mažiausių ES vidaus rinkos direktyvų perkėlimo deficitą tarp 25 ES šalių narių. Tačiau Lietuva netolygiai panaudoja ES paramą 2004-2006 m. programiniu laikotarpiu. Jeigu 2004 m. Lietuva buvo tarp geriausiai ES lėšas panaudojančių naujų ES šalių narių, tai 2006 m. ji nukrito i sąrašo pabaigą. Be to, Lietuvos pažanga įgyvendinant ES Lisabonos strategiją yra gana prasta: 2006 m. pabaigoje Europos Komisija įvertino, jog „dauguma priemonių yra dar konceptualiame įgyvendinimo etape, dar lieka daug įgyvendinimo darbų”, o 2007 m. pabaigoje – „atrodo, jog pažangos tempas sulėtėjo per paskutinius metus”. Nacionaliniu lygmeniu Lietuvos ministerijose yra dažniausiai viršijami metiniai produkto kriterijų planai. Tačiau tai, kad nėra teigiamų pokyčių efektų, kurie matuoja institucijų strateginius tikslus, lygmeniu, reiškia, kad ministerijų veikla iki šiol buvo tik iš dalies naudinga piliečiams. Apskritai bendras pasitikėjimas Vyriausybe yra santykinai žemas. Lietuvoje ypač prasta kai kurių svarbiausiųjų viešųjų paslaugų kokybė. Pagal vieną nepriklausomą vertinimą, Lietuvos sveikatos sistema buvo viena iš mažiausiai klientui draugiškų tarp ES šalių narių ir Šveicarijos. 2006 m. Lietuvos Vyriausybės pasiekimų apibendrinimas rodo gana sėkmingą veiklą žemesniu (indėlių, produktų) lygmeniu, bet gana nesėkmingą veiklą aukštesniu (padarinių) lygmeniu. Knygoje taip pat pasiūlomos trumpo ir vidutinio laikotarpio rekomendacijos, kas leistų užbaigti veiklos valdymo reformą Lietuvoje.

Cituoti kaip: Nakrošis, V. (2008) Strateginis valdymas Lietuvoje: ar turime rezultatų vyriausybę? Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla.