Tai, kaip pavyks įveikti šiandieninius iššūkius ir kurti geresnę – žalesnę, įtraukesnę ir skaitmeninę – Europos Sąjungos ateitį priklauso nuo jaunų žmonių priimamų sprendimų. Nors pandemija apribojo jaunimo socialinius kontaktus, teko izoliuotis ir mokytis namuose, 2022-ieji, Europos jaunimo metai – geriausias metas atsigriebti. Tokios ES programos kaip Erasmus+ mainai, Europos solidarumo korpusas, parama kultūros projektams suteikia galimybes studijuoti, dirbti ar tiesiog pažinti Europą bei prisideda prie visapusiškos asmenybės ugdymo. Tačiau ar to pakanka?
Kaip suteikti daugiau galimybių ir sėkmingiau įgalinti jaunus žmones? Kokios priemonės leistų užtikrinti kokybišką švietimą, prieinamą didesnei europiečių daliai? Kaip kultūrinė įvairovė galėtų padėti gerinant tarpusavio supratimą, mokymąsi ir bendrą ES augimą?
2022 m. sausio 27 d. (ketvirtadienį), 16 val. dalyvaukite nuotolinėje diskusijoje apie Europos švietimo politikos ateitį. Renginio metu vyks idėjų dirbtuvės, kurių metu ieškosime atsakymų, kokių pokyčių reikia sėkmingesnei Europos jaunimo ateičiai.
Norint dalyvauti renginyje, reikalinga išankstinė registracija čia. Dalyvių registracijos formoje nurodytu el. paštu bus atsiųsta renginio prisijungimo nuoroda bei instrukcijos.
Įžvalgas apie šios srities aktualijas pateiks ir prie kūrybinių dirbtuvių prisijungs ekspertai:
- Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas
- VU TSPMI docentė Nerija Putinaitė
- Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje laikinoji vadovė Agnė Kazlauskaitė
Šis renginys – nuo 2021 m. rugsėjo vykstančio Konferencijos dėl Europos ateities renginių ciklo dalis. Renginio dalyvių siūlymai bus pateikti Konferencijos dėl Europos ateities platformoje.
Ateitis tavo rankose!
Diskusijų ciklą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, EUROPE DIRECT centrai, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas bei Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas.
Šis diskusijų ciklas – Konferencijos dėl Europos ateities dalis. Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį.
Norėtumėte sudalyvauti kituose renginiuose, surengti savo diskusiją ar pasidalinti idėjomis dėl Europos ateities? Apsilankykite https://futureu.europa.eu/?locale=lt.