Release Peace žurnalas
„Release Peace“ yra Hagoje (Nyderlandai) įsikūrusi nevyriausybinė organizacija. „Release Peace“ dirba tarptautinėje arenoje taikos, saugumo ir konfliktų prevencijos srityje. Tai apima projektus, kurie daugiausia dėmesio skiria Vakarų Afrikai bei advokatavimo veiklą tarptautiniu lygmeniu, pavyzdžiui, Jungtinėse Tautose.
„Release Peace“ taip pat bendradarbiauja su akademinėmis institucijomis, kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir analitiniais centrais.
Įgyvendindama savo pagrindinę veiklą taikos ir konfliktų prevencijos srityje, „Release Peace“ sukūrė internetinį žurnalą įvairiomis tarptautinės politikos temomis, kurį galima rasti čia.
Nesvarbu, ar jus domina geopolitika, moterų įgalinimas, ar nepakankamai nušviestos istorijos iš šalių, kurios paprastai nepatenka į kasdienių laikraščių antraštes: galite pasimėgauti įžvalgiais žurnalo straipsniais.
Žurnale, kuris dažnai atitrūksta nuo greito kasdienio naujienų ciklo, stengiamasi pateikti pagrindinę informaciją ir kontekstą apie kai kurias aktualiausias pasaulio problemas.
Daugumą žurnalo straipsnių parašyti studentų/–čių, turinčių humanitarinį ar socialinių mokslų išsilavinimą ir gerus rašymo įgūdžius.
Įgyvendinant 2022/23 m. leidybos strategiją „Release Peace“ sukurs straipsnių seriją apie Vidurio ir Rytų Europos regioną. Serija, pavadinta „The Heart of Europe“, nušvies regiono istoriją, visuomenę ir geopolitiką.
Pagrindinis šios serijos elementas – neapsiriboti vien tik su pačiomis Vidurio ir Rytų Europos šalių istorijomis. Europos Sąjungos, taip pat išorinių galybių, tokių kaip Kinija ar JAV, vaidmuo, ko gero, yra kaip niekada aktualus.
Naujai bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu studentams/–ėms bus suteikta galimybė publikuoti straipsnius žurnale ir gauti profesionalią „Release Peace“ redaktorių pagalbą tobulinant viešojo rašymo įgūdžius. Tai suteiks studentams/–ėms unikalią galimybę publikuoti straipsnius.
Norint dalyvauti projekte kreipkitės į VU TSPMI komunikacijos ir tarptautinių ryšių skyrių.
Eugenijus Krikščiūnas, Domestic Violence, Lithuania, and the Istanbul Convention
Mariam Kvartskhava, We Had a Closer Look at China’s Space Programme
Anastasia Kublashvili, Policies & Practice: Gender Dynamics and Parental Leave Policies in Georgia
Fiachra Mac Canna, How Cinema Helps Understand History: A Portrait of a Decaying Russia
Fiachra Mac Canna, The Kremlin and the Russian Orthodox Church
Elžbieta Kriaučiūnaitė, The Zelensky Phenomenon
Tamta Pantsulaia, Where There is Light There is Darkness: Russian Hybrid Warfare Against Georgia