Pilietiškumo ugdymo modulio studijos pedagogams

Vilniaus universitetas kviečia Lietuvos pedagogus dalyvauti Nacionalinės švietimo agentūros projekto „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“ finansuojamose modulio studijose ir įgyti pilietiškumo ugdymo dalyko mokymo teisę.

Nacionalinės švietimo agentūros projektas „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“, vykdomas pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-003-03-06-01 „PIRMIAUSIA – MOKYTOJAS“ projektų finansavimo sąlygų aprašą Nr. 2.

Programos tikslas: atsižvelgiant į kintančią saugumo aplinką regione ir pokyčius šalies gynybos politikoje atsirado būtinybė stiprinti pilietiškumo ugdymą mokyklose. Šia programa siekiama, papildant įgytą pedagoginę kvalifikaciją, praplėsti ir sustiprinti šio dalyko dėstymui reikalingas mokytojų kompetencijas. Šį modulį išklausę pedagogai įgis žinių bei įgūdžių, leidžiančių vesti užsiėmimus, susijusius su demokratijos kaip politinio režimo, piliečių įsitraukimo, medijų ir politikos sąveikos, Lietuvos politinių institucijų bei socialinės politikos, nacionalinio saugumo, pilietinės gynybos temomis. Šios kompetencijos suteiks pagrindą, norintiems toliau studijuoti politikos mokslų pakraipos magistro studijas.

Apie programą

Krypčių grupė – Socialiniai mokslai.

Studijų kryptis – Politikos mokslai.
Kvalifikacinis laipsnis – laipsnio neteikiančios studijos.

Studijų trukmė – 1 metai (2 semestrai).

Programos kreditai – 60 kreditų.

Metinė studijų kaina – 3836 eur. Studijos finansuojamos projekto „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“ lėšomis.

Baigę studijas pedagogai įgis pilietiškumo ugdymo dalyko mokymo teisę, kuri patvirtinama išduodamu studijų pažymėjimu ir akademine pažyma, patvirtinančia studijuotus dalykus.

Programos planas

Programos planą rasite čia: Pilietiškumo ugdymas

Studijų organizavimas

Preliminari studijų pradžios data – 2024 m. spalio–lapkričio mėn.

Studijos vyks nuotoliniu būdu.

Esant poreikiui ir galimybėms, gali būti organizuojamos 1–2 dienų praktinių veiklų sesijos Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Informacija stojantiesiems

Bendrieji reikalavimai pareiškėjams:

• aukštasis išsilavinimas;
• pedagogo kvalifikacija;
• pareiškėjai gyvena ir dirba Lietuvoje.

Papildomi atrankos reikalavimai pareiškėjams:

• pareiškėjas dirba pedagogu ugdymo įstaigoje, įgyvendinančioje ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas;
• darbdavio rekomendacija (dirbančiam ugdymo įstaigoje);
• ugdymo įstaigos/švietimo padalinio vadovo rašytinis įsipareigojimas užtikrinti pedagogo darbo krūvį pagal įgytas kompetencijas.

Prašymų studijuoti pateikimas

Pretendentai į Pilietiškumo ugdymo dalyko modulio studijas turi užpildyti elektroninę paraišką ir pateikti šiuos dokumentus:

• asmens dokumento kopiją;
• pedagogo kvalifikaciją patvirtinančio dokumento ir priedo kopiją;
• bakalauro diplomo ir priedėlio kopiją (atkreipkite dėmesį, kad bakalauro diplomas gali sutapti su pedagogo kvalifikaciją patvirtinančiu dokumentu);
• dokumento, patvirtinančio pavardės (vardo) keitimą, jeigu ne visi pateikiami dokumentai yra ta pačia pavarde, kopiją;
• darbdavio rekomendaciją (dirbančiam ugdymo įstaigoje);
• ugdymo įstaigos/švietimo padalinio vadovo rašytinį įsipareigojimą užtikrinti pedagogo darbo krūvį pagal įgytas kompetencijas (neprivalomas dokumentas, kuris gali sutapti su rekomendacija).

Paraiškos dalyvauti atrankoje priimamos internetu nuo 2024 m. birželio 10 iki rugpjūčio 16 d. 17.00 val.

Paraišką prašome užpildyti paspaudus nuorodą.

Dokumentų kopijas prašome sudėti į vieną aplanką ir siųsti per WeTransfer programą el. paštu: jurate.petraitiene@fsf.vu.lt.
Prašome siųsti kokybiškai nuskenuotas dokumentų kopijas.

Atsakymą su atrankos rezultatais Jums išsiųsime 2024 m. rugpjūčio 28–29 d. paraiškos formoje nurodytu el. paštu.

Ugdymo mokslų instituto administratorė Jūratė Petraitienė

el. p. jurate.petraitiene@fsf.vu.lt, tel. nr. +370 614 82671