EU-STRAT projekto konferencija apie Rytų partnerystę VU TSPMI spalio 5-6 dienomis

EU-STRAT projekto konferencija apie Rytų partnerystę VU TSPMI spalio 5-6 dienomis

temp
temp
Projektas finansuojamas iš ES mokslo ir inovacijų programos „Horizontas 2020", sutarties nr. 693382
temp

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su 10 partnerių – Europos akademinių institucijų ir analitinių centrų – kviečia į „Horizontas 2020” programos projekto „Europos Sąjunga ir Rytų partnerystės šalys: vidaus ir išorės ryšių analizė bei strateginis įvertinimas“ (EU-STRAT) konferenciją, kuri vyks spalio 5-6 dienomis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, Vilnius), 402 aud.

Renginio metu diskutuoti kviečiami sprendimų priėmėjai, diplomatai ir politikos analitikai iš ES ir Rytų partnerystės šalių. Pagrindinis konferencijos tikslas – aptarti tarpinius projekto rezultatus, įvertinant Rytų partnerystės šalyse vykdomas reformas, jas veikiančius vidaus ir išorės veiksnius, ypač Europos Sąjungos Rytų partnerystės politikos įtaką, jos sąveiką su kitų išorės veikėjų (Rusijos, Kinijos, JAV ir kitų) strategijomis.

Pagrindinis EU-STRAT projekto tyrimo tikslas – akademinė Europos integracijos poveikio Rytų partnerystės šalims analizė. Projektu siekiama išanalizuoti, kodėl Europos Sąjungos pastangos įtvirtinti taiką, gerovę ir stabilumą Rytų kaimynystės šalyse nebuvo itin sėkmingos, kokie veiksniai tai lėmė, kokios ES strategijos ir priemonės turėtų didesnį poveikį tvariems politiniams, ekonominiams ir instituciniams pokyčiams Rytų partnerystės šalyse, atsižvelgiant į vidines ir išorines šio regiono aplinkybes.

Renginio metu pranešimą skaitys buvę Ukrainos prezidento Petro Porošenko patarėjas dr. Leszek Balcerowicz, apskritojo stalo diskusijoje apie Rytų partnerystės ateitį dalyvaus Laisvojo Berlyno universiteto profesorė dr. Tanja A. Börzel, šiuolaikinės Ukrainos politikos ekspertas Vašingtono Johns Hopkins universiteto Transatlantinių santykių centro analitikas Taras Kuzio, Baltarusijos strateginių studijų instituto ekspertas Dzianis Melyantsou, Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze ir kiti svečiai bei partnerių institucijų atstovai.

Konferencijoje atstovai iš 11 institucijų, tarp kurių Laisvasis Berlyno universitetas, Leideno universitetas, Birmingemo universitetas, St. Galleno Universitetas, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos ir Baltarusijos institutai bei nevyriausybinės organizacijos, dirbančios Europos integracijos srityje, pristatys tarpinius projekto rezultatus. Juos aptarę partneriai kartu su kviestiniais svečiais, politikais, žiniasklaidos atstovais ir visais, besidominčiais Rytų partnerystės tema, teiks siūlymus ir pastabas tolesniems tyrimams šio projekto rėmuose.

Būtina išankstinė registracija, registracijos formą rasite čia.