Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) gegužės 22 d. pradėjo naują renginių ciklą „Klausiate? Atsakau“, kurio metu kvies šalies lyderius atsiskaityti už nuveiktus darbus bei atsakyti į visuomenei rūpimus klausimus. Pirmuoju svečiu tapo šalies Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.
„VU TSPMI įgyvendindamas savo misiją ir strateginius tikslus siekia, jog institutas taptų atvira erdve diskusijai. Džiaugiamės, jog ir Ministras Pirmininkas mato tame prasmę bei sutiko atvykti į šią diskusiją.“ – sveikindamas susirinkusius diskusijos dalyvius sakė instituto direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas. „Tikiuosi, jog Premjerui nepritrūks drąsos imtis lyderystės vykdant reformas. Dažnai esantiems valdžioje tos drąsos pritrūksta.“
Daugiau nei prieš mėnesį visuomenei pristatytos mokesčių, pensijų, švietimo, sveikatos apsaugos reformas, naujos inovacijų skatinimo ir kovos su šešėliu priemonės tapo viena iš esminių susitikimo temų. „Ankstesnėje Vyriausybėje reformos nebuvo įmanomos, kadangi Vyriausybė buvo susiskirsčiusi sritimis. Nebuvo bendro darbo. Šita Vyriausybė yra integrali. Mano vadovaujamas ministrų kabinetas suvokia, kad reformos yra Vyriausybės atsakomybė ir turi būti vykdomos bendrai. Dėl to jos turi galimybę būti sėkmingomis“ – sakė Premjeras Saulius Skvernelis.
Kalbant apie reformas nebuvo išvengta ir artėjančių rinkimų temos. Pasak Ministro Pirmininko, „manęs niekas neklausia, gal aš labiau norėčiau į Europos Parlamentą, gal man tai įdomiau. Galbūt aš norėčiau būti Vilniaus meru ir spręsti vilniečių problemas. Bet niekas nesiteirauja, ko aš noriu. Iškart klausia apie Prezidento rinkimus.“ Susitikimą moderavusiai VU TSPMI direktoriaus pavaduotojai studijoms doc. dr. Margaritai Šešelgytei pasiteiravus, ar vis dėlto Saulius Skvernelis planuoja dalyvauti rinkimuose, jis atsakė, kad „tegul konkurentai pasinervuoja“ ir tikslaus atsakymo nepateikė.
Susitikimų ciklas „Klausiate? Atsakau.“ pradeda tarptautinėje erdvėje populiarų miesto salės susitikimų (angl. townhall meeting) formatą įgyvedinti Lietuvoje. Tai diskusijos skirtos skatinti dialogą tarp politikų ir visuomenės. Taip pat tai įrankis politikams pasitikrinti savo idėjas ir įsiklausyti į visuomenės nuomonę. Pirmieji tokio pobūdžio susitikimai įvyko dar XIX amžiuje.