N. Putinaitė: studijų vietų skaičius yra per didelis

N. Putinaitė: studijų vietų skaičius yra per didelis

Stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai parodė, kad pusšimčio programų Lietuvai nereikia, o populiariausių programų dešimtukuose išnyra vis tos pačios kryptys. O aukštosios mokyklos, nesurenkančios studentų, skelbia, kad jų stojimo kartelė neaukšta ir tuo bando vilioti abiturientus.

<…>

Studijų vietų – per daug

Buvusi švietimo ir mokslo viceministrė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentė Nerija Putinaitė kalbėjo, kad viena iš problemų aukštajame moksle yra per didelis studijų vietų skaičius.

„Šiemet buvo padidinta studijų vietų ir antram etapui liko 6 tūkst. vietų, o iš viso valstybės finansuojamų vietų buvo apie 17 tūkst. Ką reiškia, kad liko 6 tūkst. laisvų studijų vietų? Tai reiškia, kad nebuvo norinčių. Tai rodo, kad yra per daug studijų vietų“, – sakė N. Putinaitė, pridurdama, kad dauguma stojančiųjų rinkosi universitetus, nes juose liko 1 tūkst. laisvų vietų, o kolegijose – 5 tūkst.

Pasak jos, kadangi yra tiek daug studijų vietų, žmonės, kurie galėtų ir turėtų studijuoti kolegijose, eina į universitetus, nes slenkstinis balas nėra toks jau didelis. Bet, N. Putinaitės manymu, tai, kad minimalaus stojamojo balo kartelė keliama atsargiai, yra gera strategija.

„Problema yra nedideli studijų krepšeliai. Jeigu norime paruošti kokybiškai ir matome, kad turime resursų, geriausia būtų nedidinant studijų vietų skaičiaus didinti studijų krepšelių finansavimą“, – sakė VU TSPMI docentė.

Savo ruožtu ministrė J. Petrauskienė priminė, kad šiemet, planuojant studijų vietas aukštosiose mokyklose, pirmą kartą buvo atsižvelgta į darbo rinkos poreikius.

<….

 

Tai yra straipsnio ištrauką. Pilną tekstą skaitykite LRT.lt

Šiame komentare pateikiama autoriaus nuomonė, VU TSPMI už jo turinį neatsako.