Metinė Lietuvos politikos mokslų konferencija „Polikrizės atgarsiai Lietuvoje ir pasaulyje“ (archyvas)
Karas Ukrainoje, sudrebinęs Europos saugumo architektūrą; smarkios audros ir visa niokojantys gaisrai kaip artėjančios klimato apokalipsės pranašai; sunkiai valdomi kainų šuoliai ir bendra popandeminės ekonomikos recesija; intensyvėjantys pasaulinės migracijos srautai; agresyvėjantys ir plintantys autoritariniai režimai; dirbtinio intelekto ir kitų pažangiųjų technologijų plėtra, grasinanti transformuoti žmogaus, valstybės ir visuomenės santykius. Tai ženklai, liudijantys, kad esame daugeriopos (arba poli-) krizės liudininkai.
Šios ir kitos aplinkybės ne tik kelia egzistencinius iššūkius šiuolaikinei demokratijai, taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai. Lietuvai, kaip ir kitoms mažoms valstybėms, itin aktualu stebėti šiuos pokyčius ir ieškoti atsakymo, kaip geriausia juos atliepti. Taip pat pravartu išplėsti analizės lauką, siekiant įvertinti, kaip tie patys pasaulinės reikšmės reiškiniai yra vertinami skirtinguose regionuose.
Šiems klausimams apsvarstyti Lietuvos politologų asociacija ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia į dviejų dienų trukmės metinę Lietuvos politikos mokslų konferenciją.
Data: lapkričio 30 – gruodžio 1 d. Vieta: Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.
Maria Mälksoo – Kopenhagos universiteto (Danija) profesorė, kurios pagrindinės tyrimų sritys – saugumo studijos, istorinės atminties saugumizacija, politinė antropologija. Nuo 2021 m. kartu su universiteto komanda ji įgyvendina Volkswagen fondo finansuojamą projektą MEMOCRACY (The Challenge of Populist Memory Politics of Europe: Towards Effective Responses to Militant Legislation on the Past), o nuo 2022 m. vykdo Europos mokslo tarybos finansuojamą projektą RITUAL DETERRENCE (Ritual Action: Making Deterrence Matter in International Security and Memory Politics). Prof. Mälksoo taip pat yra knygos „The Politics of Becoming European: A Study of Polish and Baltic Post-Cold War Security Imaginaries” (Routledge, 2010) autorė, „The Handbook on the Politics of Memory” (Edward Elgar, 2023) sudarytoja bei knygos „Remembering Katyn” (Polity, 2012) bendraautorė.