Kas lėmė Jūsų pasirinkimą studijuoti politikos mokslus? Kaip studijos VU TSPMI prisidėjo prie Jūsų pasirinkto profesinio kelio?
Ilgai svarsčiau, ką studijuoti, rinkausi iš dviejų – TSPMI ir žurnalistikos. Aktyvi veikla mokyklos savivaldoje, Maironiečių draugijoje, vėliau kitose nevyriausybinėse organizacijose nulėmė, kad politikos mokslai tapo pirmu pasirinkimu.
Koks buvo Jūsų pirmasis darbas studijų metu arba po jų?
Mano pirmas darbas buvo Seime, Seimo nario padėjėja. Daugiausiai dirbau su Jaunimo reikalų komisijos reikalais.
Kokia buvote studentė, kai studentavote? Ką veikdavote po seminarų, paskaitų?
Visko buvo. Be studentavimo nėra ir studijų. Gyvenau bendrabutyje. Mano sugyventinės yra mano draugės. Tada kartu leisdavome laisvalaikį, dalyvavome skirtingose nevyriausybinėse organizacijose, rengdavome kurso šventes, dalindavomės tuo 1 kompiuteriu, kurį ant 5-6 žmonių turėjome. Sunku įsivaizduoti, bet tik mūsų antrame ar trečiame kurse į bendrabutį Baltupiuose „atėjo“ internetas. Visai nebuvo laiko nuobodžiauti.
Vienas smagus prisiminimas iš studijų laikų?
Tai procesas: sėkmingai patekti į bendrabutį po ilgiau užsitęsusio vakarėlio.
Neseniai buvote atrinkta vadovauti Europos Sąjungos misijai JAV. Kokios yra Jūsų profesinės ateities ambicijos, planai, svajonės?
Šiaip aš darbo žmogus, ne svajonių. Kad ir kokią užduotį turiu atlikti, visada siekiu ją atlikti gerai. Be to, man visada smagu net ir į nuobodžiausią reikalą pažiūrėti kūrybiškai, rasti kokį „cinkelį“, kuris svarbus pašnekovams, derybų partneriams ar bendradarbiams. Tikiu, kad ne aš darbą susirandu, o darbas mane susiranda.
Gal galite pasidalinti patarimais moksleiviams bei studentams, kurie renkasi studijų programą arba planuoja karjerą? Kodėl verta studijuoti TSPMI?
TSPMI niekada nebuvo ir nebus tokios pačios studijos kaip kituose fakultetuose. Daug savarankiško darbo, daug diskusijų, kartais net ir karštų debatų. Todėl studijos ten savotiškas atradimo džiaugsmas. TSPMI ir karjera po to yra aktyviems ir kūrybiškiems žmonėms.