Gegužės 25 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) organizuota konferencija „Kada (ne)vyksta reformos: Darbo kodekso reforma per adaptyviosios lyderystės prizmę“.
Konferenciją atidarė Nacionalinės bibliotekos direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, Vilniaus universiteto (VU) vicerektorius, mokslo prorektorius prof. habil. dr. Rimantas Jankauskas ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas.
Renginyje asmeninėmis patirtimi dalijosi reformas privačiame ir viešajame sektoriuje siekę įgyvendinti parlamentaras ir buvęs Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius bei buvęs UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ direktorius ir valdybos narys Audrius Zabotka. Konferencijoje svečiavosi ir viešnia iš JAV – Jill Hufnagel – lyderystės konsultantė, dirbusi su privataus sektoriaus kompanijomis tokiomis kaip Google, Microsoft ir tokiomis valstybinėmis institucijomis kaip, pavyzdžiui, JAV Baltieji Rūmai.
Renginio metu vyko diskusija „Kokios grupės dalyvauja pokyčiuose?“ Darbo grupėse renginio dalyviai sudarinėjo darbo santykių reformą analizuojančių grupių, jų pozicijų, vertybių ir praradimų žemėlapius.
Trečioji konferencijos dalis prasidėjo diskusija „Kaip susitarti, kai nesutari? Kaip skirtingi veikėjai matė į DK reformą įsitraukusias grupes? Kaip pavyko (arba ne) peržengti per save ir susitarti?“. Savo požiūriu į darbo santykių reformos procesą dalinosi Ministro Pirmininko patarėjas Lukas Savickas, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė, Darbo rinkos tyrimų instituto direktorius prof. Boguslavas Gruževskis bei Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė. Diskusiją moderavo Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento direktorius, ambasadorius Rytis Paulauskas.
2015 metais atliktas VU TSPMI tyrėjų (R. Vilpišausko, V. Nekrošiaus ir E. Barcevičiaus) tyrimas parodė, kad reformos Lietuvoje nevyksta dėl politinės valios stokos. Atsižvelgiant į poreikį ugdyti lyderystės sugebėjimus Lietuvoje, nuo 2016 m. VU TSPMI organizuoja adaptyviosios lyderystės mokymus.
Renginio partneriai – Swedbank ir Vilniaus universitetas.