Manobalsas.lt padės pasimatuoti politines pažiūras Europos mastu

Paskutinieji apklausų rezultatai rodo, kad daugiau nei trečdalis rinkėjų neketina balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, o iki 6% nežino, kam atiduoti balsą. Nuo Gegužės 15 d. Manobalsas.lt internetinėje svetainėje galite spręsti Europos Parlamento (EP) rinkimams skirtą testą ir sužinoti, kuri partija bei kandidatas jums artimiausi pagal pažiūras.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto mokslininkų sukurtas  įrankis Manobalsas.lt, šiais metais pristato atnaujintą Europos Parlamento rinkimams skirtą klausimyną. Į jį įtraukta ekologijos dimensija atsižvelgiant į dabartines Europos Sąjungoje vykstančias diskusijas dėl Žaliojo kurso ir klimato kaitos jaučiamų padarinių.

Taip pat šiais metais „Mano balsas“ bendradarbiauja su Votematch Europe iniciatyva. Šis bendradarbiavimas reiškia tai, kad išsprendę Manobalsas.lt testą, rinkėjai galės sužinoti, kurios kitų Europos šalių partijos jiems yra artimiausios pagal politines pažiūras. Kiekvienas, išsprendęs testą sužinos, su kuo jam vertybiškai artimiausia Lietuvos partija galėtų bendradarbiauti Europos Parlamente.