Mieli VU TSPMI bendruomenės nariai ir bičiuliai,
lyginant su Vilniaus universiteto istorija, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto veiklos laikotarpis – 25 metai – yra labai trumpas. Kita vertus, jis siekia beveik tiek pat, kiek Lietuvos valstybingumo laikotarpis po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. ir net daugiau nei dabartinės Lietuvos Konstitucijos gyvavimo laikotarpis. Kaip studentas atsimenu pirmuosius TSPMI veiklos metus ir tada mažose patalpose Baltupiuose tvyrojusį entuziazmą imtis naujų valstybei, jos diplomatinei tarnybai ir visuomenei svarbių dalykų – politikos bei tarptautinių santykių studijų ir mokslinių tyrimų. Pirmieji TSPMI dėstytojai, administracijos darbuotojai, studentai ir alumnai sukūrė tą branduolį, kurį prasmingai papildydavo vis nauja karta.
Autentiška akademinių ieškojimų ir noro atsakingai veikti dvasia, buvo ir, tikiu, visada bus vienas iš svarbiausių instituto bendruomenės bruožų. Žingeidumas, eksperimentavimas su dėstymo ir tyrimų metodais, vertybiniai ir akademiniai ginčai yra būtini siekiant aukšto lygio studijų ir mokslinių tyrimų, kurie būtų įdomūs ne tik mums, bet ir kolegoms Vakarų universitetuose, ir tuo pačiu padėtų mums patiems pilnavertiškai dalyvauti Lietuvos politinės bendruomenės reikalų svarstymuose ir sprendimuose. Neatsitiktinai taip formuluojame instituto misiją – udyti kuriantį elitą Lietuvai ir pasauliui.
O galvodamas apie instituto ateitį, noriu mūsų bendruomenės nariams ir bičiuliams palinkėti gebėjimo atsirinkti, kas yra tie svarbūs dalykai, mūsų vertybės, kurias turime stengtis išsaugoti ir stiprinti, o ką turim nuolat peržiūrėti ir nebijoti keisti dėl nuolat kintančio pasaulio. Kitaip sakant, linkiu atrasti išmintingą balansą tarp tradicijų ir progresyvumo. Ir kviečiu dalyvauti šventinės savaitės renginiuose bei pasisemti įkvėpimo vieniems iš kitų.
VU TSPMI direktorius
prof. Ramūnas Vilpišauskas