Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktore perrinkta prof. Margarita Šešelgytė

Šį antradienį vykusiose Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos instituto (VU TSPMI) direktoriaus rinkimuose antrajai kadencijai buvo perrinkta prof. Margarita Šešelgytė.

M. Šešelgytė instituto direktorės pareigas eina nuo 2019-ųjų. Tuomet ji surinko 15 iš 19 tarybos balsų ir nugalėjo prieš docentą Algimantą Jankauską. Šiemet profesorė buvo vienintelė kandidatė į instituto direktorės poziciją.

VU TSPMI direktorių rinko taryba, balsavime dalyvavo 16 instituto akademinės bendruomenės narių.

Už M. Šešelgytę šiemet balsavo 15 narių, vienas biuletenis pripažintas negaliojančiu.

Per kelis pastaruosius metus VU TSPMI neabejotinai įsitvirtino kaip savo srities lyderis Lietuvoje, Baltijos valstybėse ir platesniame regione. Buvo sukurtos ir pradėtos vykdyti naujos studijų programos anglų kalba, kurios leido institutui tapti tarptautiškesniu bei mažiau priklausomu nuo lietuvių studentų studijų pasirinkimo. Tuo pačiu institute išlaikyta aukšta studijų kokybė ir studentų pasitenkinimas studijomis.

„Džiaugiuosi pozityviais pastarųjų metų pokyčiais, kurie leidžia mums žengti dar vieną žingsnį pirmyn ir brėžti ambiciją – įsitvirtinti moksle ir studijose Europiniu lygmeniu. Ankščiau savo lyderystę bandėme apibrėžti Lietuvos ir Baltijos valstybių kontekste, šiandien stipri instituto bendruomenė, kuriai ir toliau teiksime prioritetą, suteikia mums pasitikėjimo imtis ambicingesnių tikslų ir projektų bei telkti partnerius už regiono ribų“, – ateities planais dalijasi M. Šešelgytė.

Prof. M. Šešelgytė institute dirba nuo 2007 m., ji čia baigė bakalauro, magistro ir doktorantūros studijas. Ji yra dėsčiusi Baltijos gynybos koledže, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, dirbo Europos komitete prie Vyriausybės.