VU TSPMI sukanka 30!

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI)  vasario 7 dieną mini trisdešimtąjį gimtadienį. Įkurtas 1992 m. vasario 7d., Tarptautinių santykių institutas startavo su dvejų metų trukmės Tarptautinių santykių programa, vėliau plėtėsi ir tapo vienu ryškiausių politikos analizės centrų Baltijos valstybėse ir Rytų Europoje. Šiandien institutas siūlo trijų pakopų – bakalauro, magistro ir doktorantūros – studijas, jungia daugiau nei 60 įvairių politikos sričių ekspertų(-čių), instituto bendruomenę sudaro apie 600 studijuojančių ir daugiau nei 3000 studijas baigusių alumni, kurie(-ios) yra plačiai pasklidę(-usios) Lietuvoje ir pasaulyje bei prisideda prie pokyčių viešajame ir privačiame sektoriuose bei tarptautinėse organizacijose.

VU TSPMI dėsto ir tyrimus atlieka vieni(-os) geriausių ekspertų(-čių) ir mokslininkų(-ių) Lietuvoje, institute atliekami aktualūs, šiuolaikines problemas atliepiantys tyrimai. Studijose taikomas tarpdiscipliniškumas bei naujausios mokymo metodikos leidžia ugdyti studentų(-čių) kritinį ir kūrybinį mąstymą, o bendradarbiavimas su pirmaujančiais Europos ir viso pasaulio universitetais bei Lietuvos ir užsienio tyrimų centrais užtikrina instituto, kaip puikiai vertinamos aukštojo mokslo įstaigos ir smegenų centro, žinomumą ir tinklaveiką.

„VU TSPMI – tai jau tris dešimtmečius kartu veikianti lyderystė, inovacijos ir atvirumas. Institute mes kuriame Lietuvai ir pasauliui, vadovaudamiesi akademinės laisvės, pagarbos ir atsakomybės principais. Šie principai leidžia mūsų bendruomenei augti kartu, nuolat plečiant akademinės diskusijos temas bei ieškant sprendimų šiuolaikiniams, mus visus paliečiantiems iššūkiams. VU TSPMI siekiame ugdyti lyderius ir lyderes, kurie(-ios) turėtų drąsos šiuos iššūkius spręsti ir prisiimtų atsakomybę už savo bei kitų ateitį. Trisdešimt metų augome ir stiprinome savo ekspertizę, o ateitį pasitinkame atviri inovacijoms ir tolesniam tobulėjimui,“ – teigia VU TSPMI direktorė doc. dr. Margarita Šešelgytė.

Artėjančius mėnesius instituto socialinių medijų paskyrose (Facebook, Instagram, Youtube) bei internetiniame puslapyje (www.tspmi.vu.lt) kviečiame stebėti pasakojimus apie VU TSPMI istoriją, dalyvauti gimtadienio konkursuose, klausytis specialiai trisdešimtmečiui skirtų paskaitų bei prisijungti daugybės įvairių akcijų, o švęsti instituto gimtadienį kartu su tradicinėmis Politologų Dienomis (PoDi’22) kviečiame šventinę balandžio 25-29 d. savaitę.