Pilietiškumo ugdymo modulio studijos pedagogams

Vilniaus universitetas kviečia Lietuvos pedagogus dalyvauti Nacionalinės švietimo agentūros projekto „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“ finansuojamose modulio studijose ir įgyti pilietiškumo ugdymo dalyko mokymo teisę.

Nacionalinės švietimo agentūros projektas „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“, vykdomas pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-003-03-06-01 „PIRMIAUSIA – MOKYTOJAS“ projektų finansavimo sąlygų aprašą Nr. 2.

Programos tikslas: atsižvelgiant į kintančią saugumo aplinką regione ir pokyčius šalies gynybos politikoje atsirado būtinybė stiprinti pilietiškumo ugdymą mokyklose. Šia programa siekiama, papildant įgytą pedagoginę kvalifikaciją, praplėsti ir sustiprinti šio dalyko dėstymui reikalingas mokytojų kompetencijas. Šį modulį išklausę pedagogai įgis žinių bei įgūdžių, leidžiančių vesti užsiėmimus, susijusius su demokratijos kaip politinio režimo, piliečių įsitraukimo, medijų ir politikos sąveikos, Lietuvos politinių institucijų bei socialinės politikos, nacionalinio saugumo, pilietinės gynybos temomis. Šios kompetencijos suteiks pagrindą, norintiems toliau studijuoti politikos mokslų pakraipos magistro studijas.

Apie programą

Krypčių grupė – Socialiniai mokslai. Studijų kryptis – Politikos mokslai. Kvalifikacinis laipsnis – laipsnio neteikiančios studijos. Studijų trukmė – 1 metai (2 semestrai). Programos kreditai – 60 kreditų. Metinė studijų kaina – 2954 eur. Studijos finansuojamos projekto „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“ lėšomis. Baigę studijas pedagogai įgis pilietiškumo ugdymo dalyko mokymo teisę, kuri patvirtinama išduodamu studijų pažymėjimu ir akademine pažyma, patvirtinančia studijuotus dalykus.

Programos planas

Programos planą rasite čia: Pilietiškumo ugdymas

Studijų organizavimas

Studijos vyks nuotoliniu būdu. Esant poreikiui ir galimybėms, gali būti organizuojamos 1–2 dienų praktinių veiklų sesijos VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Informacija stojantiesiems

Bendrieji reikalavimai pareiškėjams: • aukštasis išsilavinimas; • pedagogo kvalifikacija; • pareiškėjai gyvena ir dirba Lietuvoje. Papildomi atrankos reikalavimai pareiškėjams: • pareiškėjas dirba pedagogu ugdymo įstaigoje, įgyvendinančioje ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas; • darbdavio rekomendacija (dirbančiam ugdymo įstaigoje); • ugdymo įstaigos/švietimo padalinio vadovo rašytinis įsipareigojimas užtikrinti pedagogo darbo krūvį pagal įgytas kompetencijas.

Prašymų studijuoti pateikimas

Pretendentai į Pilietiškumo ugdymo dalyko modulio studijas turi užpildyti elektroninę paraišką ir pateikti šiuos dokumentus:

• asmens dokumento kopiją;

• pedagogo kvalifikaciją patvirtinančio dokumento ir priedo kopiją;

• bakalauro diplomo ir priedėlio kopiją (atkreipkite dėmesį, kad bakalauro diplomas gali sutapti su pedagogo kvalifikaciją patvirtinančiu dokumentu);

• dokumento, patvirtinančio pavardės (vardo) keitimą, jeigu ne visi pateikiami dokumentai yra ta pačia pavarde, kopiją;

• darbdavio rekomendaciją (dirbančiam ugdymo įstaigoje);

• ugdymo įstaigos/švietimo padalinio vadovo rašytinį įsipareigojimą užtikrinti pedagogo darbo krūvį pagal įgytas kompetencijas (neprivalomas dokumentas, kuris gali sutapti su rekomendacija).

Paraiškos dalyvauti atrankoje priimamos internetu. Sekite naujienas, registracija jau netrukus. 

Kontaktai

Ugdymo mokslų instituto administratorė Jūratė Petraitienė el. p. jurate.petraitiene@fsf.vu.lt, tel. nr. +370 614 82671

Atsiliepimai

2024-2025 m.m. programos studentė, istorijos mokytoja Gintarė:

Pilietiškumo modulio studijas pasirinkau norėdama atnaujinti ir pagilinti žinias, nes nuo studijų baigimo iki darbo mokykloje pradžios praėjo nemažas laiko tarpas. Prisipažinsiu, kad žiūrėjau į šias studijas gana skeptiškai, nes dauguma iki tol lankytų kursų, paskaitų, skirtų kelti mokytojo kompetencijas ir kvalifikaciją, nedavė laukiamo rezultato. Bet jau nuo pirmų paskaitų požiūris pasikeitė – supratau, kad atėjau ten kur reikia!

Didžiausi šių studijų pliusai – kokybė ir atsakingas dėstytojų požiūris į savo darbą. Gavau aukšto lygio, kokybiškas paskaitas, kurios ne tik atnaujina žinias, bet ir suteikia naujų, atliepiančių šių dienų realijas ir formuojančių gilesnį požiūrį į daugelį dalykų. Paskaitos ne tik praplečia pilietiškumo ugdymui reikalingas kompetencijas, bet ir padeda surasti daugiau ir įvairesnių teorijos pritaikymo praktikoje galimybių.

Džiaugiuosi, kad pasirinkau šias studijas ir rekomenduoju jas visiems mokytojams, norintiems ugdyti mokinių pilietiškumą įdomiai, šiuolaikiškai ir įvairiapusiškai.

 

Programos dėstytojas, VU TSPMI doc. dr. Deividas Šlekys:

Pastaraisiais metais girdime daug kalbų ir raginimų stiprinti visuomenės pilietiškumą, jos valią ir ryžtą gintis. Mokymas ir mokymasis yra pagrindinis būdas siekti šio tikslo. Visa tai prasideda nuo mokyklos, kur mokytojai su mokiniais mokosi, diskutuoja apie įvairias pilietiškumo aspektus. VU TSPMI vykdoma Pilietiškumo ugdymo programa yra skirta supažindinti, suteikti žinių mokytojams apie įvairias politikos, pilietinės visuomenės, saugumo temas bei kartu eksperimentuoti, ieškotų būdų ir formų, kaip visas šias žinias perteikti moksleiviams. Šią programą galime laikyti savotiška mokytojų mentorystės programa, kur dalijamasi žiniomis ir patirtimis.