Atsarginės planetos neturime, todėl klimato kaitos ir taršos problemos kelia grėsmę kiekvienam gyventojui. Siekdama jas spręsti, Europa ėmėsi lyderystės ir pradėjo įgyvendinti Žaliąjį kursą. Tai reiškia ilgalaikius pokyčius visose mūsų gyvenimo srityse nuo kelionių ar gyvenamosios vietos iki mitybos bei vartojimo įpročių. Vis dėlto, permainos neįvyks akimirksniu: joms reikalingas bendras visuomenės, verslo bei valstybių susitarimas bei nuoseklus įsipareigojimas. Planetos neišgelbėsime, jei veiksime vieni.
Kaip ES Žaliasis kursas paveiks kiekvieno mūsų kasdienybę ir kokių veiksmų reikia, kad kiekvienas rinktumėmės tvaresnius sprendimus? Energetika, žemės ūkis, transportas bei kitos sritys – kur pokyčiai reikalingiausi bei gali atnešti didžiausią poveikį? Kokie sprendimai naudingesni: taršos mažinimas ar jos absorbavimo stiprinimas (pavyzdžiui, plečiant žaliąsias erdves)? Kaip paskatinti Europos pavyzdžiu sekti kitas pasaulio šalis?
2021 m. gruodžio 2 d. (ketvirtadienį), 16 val. kviečiame dalyvauti diskusijoje apie klimato kaitą ir Europos aplinkos apsaugos politikos ateitį. Renginio metu vyks idėjų dirbtuvės, kurių metu kartu ieškosime atsakymų, kokie pokyčiai reikalingi, siekiant saugesnės bei žalesnės ateities Europai ir pasauliui.
Įžvalgas apie šios srities aktualijas pateiks ir prie kūrybinių dirbtuvių prisijungs ekspertai: už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas ir Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė. Renginį veda VU TSPMI doktorantė Rasa Bortkevičiūtė.
Norint dalyvauti renginyje, reikalinga išankstinė registracija. Dalyvių registracijos formoje nurodytu el. paštu bus atsiųsta renginio prisijungimo nuoroda bei instrukcijos.
Šis renginys – nuo šių metų rugsėjo vykstančio Konferencijos dėl Europos ateities renginių ciklo dalis. Reikšdami savo idėjas ir lūkesčius šiame renginyje, galite daryti įtaką Europos žmogaus teisių politikai bei prisidėti prie diskusijos apie pamatines bendrijos vertybes. Renginio dalyvių siūlymai bus pateikti Konferencijos dėl Europos ateities platformoje.
Ateitis tavo rankose!
Visoje Lietuvoje įvyks devynios piliečių diskusijos, kurių metu bus aptariamos problemos ir galimi jų sprendimai svarbiausiose ES valdymo srityse. Renginių metu įžvalgomis dalinsis ir kartu su renginio dalyvėmis/-iais idėjas Europos ateičiai vystys žymiausi savo srities ekspertai. Kaip dalyvauti? Prisijunk prie renginių:
- Gruodžio 9 d., 16 val. (nuotoliniu būdu su Šiaulių bendruomenėmis, tema: ekonomika)
- Sausio 20 d., 16 val. (nuotoliniu būdu su Klaipėdos bendruomenėmis, tema: piliečių dalyvavimas)
- Sausio 27 d., 16 val. (nuotoliniu būdu su Tauragės bendruomenėmis, tema: švietimas)
- Vasario mėnesį vyks baigiamasis renginys Vilniuje, kurio metu bus apibendrintos visuose renginiuose išsakytos idėjos.
Diskusijų ciklą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Europe Direct centrai, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas bei Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas.
Šis diskusijų ciklas – Konferencijos dėl Europos ateities dalis. Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį.