Sveikatos priežiūra, gerovė ir sveikas gyvenimo būdas mums gyvybiškai svarbūs. Koronaviruso pandemija atskleidė, kad Europa turi bendradarbiauti saugant europiečių sveikatą. Nors už šią sritį pirmiausia atsakingos nacionalinės vyriausybės, ES sveikatos politika gali paremti ir sustiprinti nacionalinius veiksmus.
Ko Europą išmokė pandemijos valdymas? Koks yra sveikesnės ateities receptas ateities Europai? Kaip geriau pasiruošti atremti ateities iššūkius? Ar pakankamai bendradarbiavome užtikrinant vakcinas visiems europiečiams? Kam Europos ateityje turėtų būti skirta pirmenybė sveikatos apsaugos politikoje?
Kviečiame dalyvauti diskusijoje apie Europos Sąjungos sveikatos apsaugos ateitį. Šis renginys – nuo šių metų rugsėjo vyksiančio Konferencijos dėl Europos ateities renginių ciklo dalis. Reikšdami savo idėjas ir lūkečius šiame renginyje, galite daryti įtaką Europos sveikatos apsaugos politikai. Renginio dalyvių siūlymai bus pateikti Konferencijai dėl Europos ateities: https://futureu.europa.eu/?locale=lt
Diskusija vyks gyvai 2021 m. rugsėjo 20 d., 16 val. 30 min. (Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, „Europe Direct Utena“ centre, Maironio g. 12). Renginio metu vyks kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kiekvieną dalyvę/-į kviesime pasidalinti patirtimi ir pasiūlymais apie tai, kokių pokyčių reikėtų ES sveikatos apsaugos srityje.
Įžvalgas apie šios srities aktualijas pateiks ir prie kūrybinių dirbtuvių prisijungs ekspertai: Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas; Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, vaikų ir paauglių psichiatras, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Dainius Pūras; Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Rytų Europos regionui, buvęs Europos Komisijos narys, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą Vytenis Andriukaitis.
Norint dalyvauti renginyje, reikalingas galimybių pasas ir išankstinė registracija: https://bit.ly/CoFEUtena.
Renginys bendrai finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“.