Antrasis pasaulinis karas Lietuvoje palietė bene kiekvienos šeimos likimą. Iš tėvų ar senelių neretai girdime pasakojimus apie trėmimus, giminaičius, kurie išėjo į miškus gintis nuo artėjančių priešų. Tačiau ne ką mažiau svarbios ir tos istorijos, kurios pasakoja apie karo metais gelbėtus žydus. Spalio 15-26 dienomis VU TSPMI kviečia apsilankyti fotomeninkės Rūtos Rylaitės parodoje „Liudiję žmogiškumą“, kurioje pasakojamos paprastų žmonių istorijos apie jų nepaprastus darbus.
Antrasis pasaulinis karas Lietuvoje užklupo 250 000 žydų, jaunų ir senų, žymių ir paprastų. Kiekvieną su savo svajonėmis ir ateities planais. Dėl karo metais vykdyto holokausto daugelio jų likimai tapo panašūs: getas, koncentracijos stovykla, mirtis. Šiurpi statistika – 1941–1945 m. buvo išžudyta net 94 proc. Lietuvos žydų. O kaip išgyveno likusieji? Kas padėjo šiems žmonėms išgyventi karo pragaro sūkuryje?
Paklausus 104 m. gelbetojos Birutės Federavičienės kaip ji taip detaliai atsimena visus įvykius ir žmones, ji atsako: „Vaikeli, svarbiausia mylėti žmones“. Tai kas vienijo juos visus – žmogiškumas.
R. Rylaitės paroda „Liudiję žmogiškumą“ VU TSPMI erdvėse bus eksponuojama spalio 15-26 dienomis. Kviečiame apsilankyti!