Pasitikėjimu paremtas viešasis valdymas. Misija įmanoma?

Pasitikėjimu paremtas viešasis valdymas. Misija įmanoma?

Dalyvauja

Emma Sterky
Prof. Vitalis Nakrošis
Mindaugas Macijauskas
Dominykas Karpovič

Spalio 22 d. 11.30 val. VU TSPMI 402 auditorijoje vyks diskusija apie šiaurietišką pasitikėjimu paremtą viešojo valdymo modelį ir jo taikymo galimybes Lietuvoje.

Diskusijoje dalyvauja:

Emma Sterky, Švedijos vyriausybės pasitikėjimo agentūra
Vitalis Nakrošis, VU TSPMI profesorius
Mindaugas Macijauskas, Valstybės kontrolieriaus pavaduotojas.

Moderatorius: Dominykas Karpovič, „Xwhy“ partneris.

Renginio kalba: anglų kalba be vertimo.

Diskusijoje bus nagrinėjama pasitikėjimo ir viešojo valdymo temos. Pastaruoju metu ši tema susilaukė itin didelio dėmesio.

Šiaurės regionas išsiskiria aukščiausiu socialiniu pasitikėjimu visame pasaulyje, toks pasitikėjimas yra naudingas ekonomikai, piliečiams ir bendrai visuomenei. Visuomenėje, kuriai būdingas aukštas socialinio pasitikėjimo lygis, yra mažiau formalumų, konfliktų ir teisinių procesų. Ekonominiu požiūriu, socialinis pasitikėjimas mažina ekonominės veiklos išlaidas, t.y. su sutarčių įvykdymo užtikrinimu susijusias išlaidas. Skaičiavimai rodo, kad socialinio pasitikėjimo padidėjimas dešimčia procentinių punktų gali padidinti šalies ekonominį augimą puse procentinio punkto.

Švedija 2016 metais įsteigė oficialią pasitikėjimo agentūrą prie Vyriausybės, kurios tikslas – tyrimų pagrindu suformuoti pasitikėjimu paremtą viešojo valdymo modelį ir jį taikyti valstybės tarnyboje. Diskusijoje turėsime progą išgirsti šios agentūros patirtį iš pirmų lūpų.

Renginyje taip pat aptarsime priežastis, kurios lėmė, kad socialinis pasitikėjimas Šiaurės regione pasiekė tokį aukštą lygį ir pakalbėsime apie veiksnius, kurie šiandien sukuria galimybes tokią praktiką taikyti ir Lietuvoje.

Diskusija yra „Nordic Talks“ renginių ciklo dalis. Šis ciklas – tai idėjų ir diskusijų platforma, kurioje įvairių sričių atstovai turi galimybę pasidalinti Baltijos ir Šiaurės šalių regiono plėtrai svarbia patirtimi.