Ada Balčiūnaitė
VU TSPMI politikos mokslų bakalauro programos antrakursė, buvusi Vilniaus universiteto LGBT+ grupės pirmininkė
Ada, papasakok, kodėl nusprendei studijuoti politikos mokslus VU TSPMI?
Iš tiesų, savo gyvenimą universitete pradėjau studijuodama molekulinę biologiją. Tačiau tuo pačiu metu įsitraukiau į visuomeninę veiklą, rašiau daug straipsnių. Taip jau išėjo, kad vieną dieną prisėdau atnaujinti savo CV ir pastebėjau, kad visos veiklos buvo susiję su politika arba socialiniais mokslais. Taigi nusprendžiau, kad tai jau daugiau nei po paskaitinis užsiėmimas ir su politikos mokslais norėčiau sieti savo tolimesnę karjerą. Tą pačią vasarą perstojau ir atsidūriau institute.
Šiuo metu esi Universiteto LGBT+ grupės pirmininkė. Kaip įsitraukei į grupės veiklą? Kokie yra organizacijos tikslai ir norai šiems mokslo metams?
Kaip tik neseniai baigiau savo pusantrų metų trukusią pirmininkės kadenciją. Į grupės veiklą įsitraukiau iškart atsidūrusi VU, prieš daugiau nei dvejus metus, ir iškart supratau, kad tai tokia organizacija, kuriai noriu skirti visą savo entuziazmą ir jėgas. Karantino laikotarpiu daug laiko skyrėmė bendravimui su ambasadomis, VU administracija ir nacionalinėmis organizacijomis, tad ir šiais metais norime šiuos ryšius stiprinti. Taip pat, neseniai įsteigėme Kauno skyrių ir taip po truputį įgyvendiname savo svajonę skatinti visus Lietuvos universitetus įsteigti organizacijas, ginančias LGBT+ studentų teises.
Kokią prasmę matai Universiteto LGBT+ grupės veikloje?
Bet kokia veikla žmogaus teisių sferoje, kad ir kokia nežymi, yra be galo prasminga. Dažnai sulaukiame pirmakursių komentarų, apie tai, kaip jie nusprendė stoti į VU, dėl to, kad išgirdo apie mūsų organizaciją. Jeigu mūsų veikla padeda nors vienam LGBT+ žmogui pasijausti saugesniam dėl savo ateities ir akademinio gyvenimo, vien dėl to verta egzistuoti.
Papasakok dar šiek tiek apie save: kokių turi pomėgių? Kam skiri savo laisvą laiką?
Iš tiesų, daugelis mano veiklų šiuo metu yra akademiniai arba kažkaip susiję su visuomenine veikla. Deja, bet studijos, darbas ir aktyvizmas nepalieka daug laiko pomėgiams. Vis dėlto, kai turiu laisvą minutę, mėgstu pamedituoti užsiimdama kaligrafija, renku mineralų kolekciją ir užsidegusi kuo daugiau žvakių pildau savo žurnalą.
Ar jau mąstei ką norėtum veikti po studijų VU TSPMI?
Tikrai noriu tęsti studijas užsienyje, galbūt netgi pasiekti doktorantūrą. Laisvalaikiu skaitau daug religinės antropologijos literatūros, kai tik pasitaiko proga į tą pusę tempiu ir savo rašto darbų temas. Tad noriu užsiimti tokio tipo fieldwork ir studijuoti pasaulio religijas, ypatingai Vidurio Azijos regione. Na, ir žinoma, abejoju, ar kada nors nustosiu dirbti ar bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis žmogaus teisių srityje visame pasaulyje.
Kokią žinutę norėtum perduoti VU TSPMI bendruomenei?
Nebijoti išeiti už ribų to, kas tradiciškai laikoma politologija. Politika yra persmelkusi visas mūsų gyvenimo sritis, tad, jei domiesi antropologija, mitologija, muzika, ar bet kokiu kitu dalyku – į juos visada galima pažvelgti per politinę prizmę.