Antanas Paukshtis
VU SA TSPMI integracijos koordinatorius
Kaip pasirinkai studijas VU TSPMI? Kokie tavo įsimintiniausi studijų momentai?
Studijų pasirinkimas man, kaip ir daugeliui abiturientų, buvo sunkus sprendimas. Man kaip žmogui, ateinančiam iš skirtingos lingvistinės aplinkos ir lietuviškai kalbančiam tik nuo 2017 metų, šis momentas buvo dar sunkesnis. Visada aktyviai dalyvavau skirtingose veiklose gimnazijoje, bet pasirinkimas studijuoti politikos mokslus atrodė kaip geriausias kompromisas, kuris sujungtų mano interesus, žinias ir kūrybiškumą. Dabar, po 2 metų studijų, supratau, kad didelę įtaką mano studijų patirčiai daro ir žmonės aplinkui. TSPMI bendruomenė, kuri jungia skirtingus individus viename institute, tapo man tikrais namais, kuriuose jaučiuosi laisvas veikti tai, kas mane domina ir kas man rūpi kaip asmenybei.
Esi VU SA TSPMI Integracijos proceso koordinatorius, organizavai pirmakursių stovyklą ir rūpiniesi kitomis integracijos veiklomis, kaip sekasi? Ko dar gali tikėtis pirmakursiai?
Mano kelias integracijos srityje prasidėjo nuo kuratorystės/mentorystės pirmakursiams. Patirtis su pirmais užsienio bakalauro studentais institute padėjo suprasti, kiek svarbus yra naujų studentų adaptacijos procesas visai bendruomenei. Pradėjus eiti Integracijos proceso koordinatoriaus pareigas nusprendžiau, jog bendruomenė turi ir toliau plėsti savo ratą ir integruoti užsieniečius tokiu pat lygiu kaip ir vietinius studentus. Mūsų stovykla „MTV SUMMIT“, kurią šiais metais organizavome bei vykdėme anglų kalba, buvo nuostabus renginys, leidęs visiems pirmakursiams jaustis laukiamais mūsų institute. Tikiuosi, kad ateinanti integracijos savaitė su orientacinėmis žaidynėmis bus puiki proga naujiems studentams pasijausti tikrais bendruomenės nariais.
Esi Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos valdybos narys, ar galėtum papasakoti apie šios organizacijos veiklą? Kaip prie jos prisijungei?
Prieš 6 metus grįžau į Lietuvą iš Karaliaučiaus, todėl esu užsienio lietuvis. Nors ir gyvenu čia, save suprantu kaip pasaulio lietuvį, kadangi mano aplinkoje dar nuo gimnazijos laikų liko daug lietuvių iš užsienio. Taip pat jų skaičius tik plečiasi, kadangi per pastaruosius dvejus metus pradėjau dalyvauti Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos renginiuose. Šiais metais dalyvavau Pasaulio lietuvių jaunimo Kongrese, kuris vyko JAV ir Kanadoje. Dar jam neprasidėjus supratau, jog noriu aktyviau veikti šioje srityje ir būti Rytų kraštų lietuvių balsu minėtoje organizacijoje. Todėl nusprendžiau kandidatuoti į Valdybos nario poziciją, buvau išrinktas ir šiuo metu dirbu su rezoliucijomis ir nutarimais, kurie liečia mane dominančias sritis – Ukrainos pasipriešinimas Rusijos agresijai, informavimas apie Rytų kraštų lietuvių padėtį ir referendumas dėl dvigubos pilietybės, kuris vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.
Papasakok apie savo pomėgius, kaip leidi laisvalaikį?
Mano laisvalaikis yra pilnai atiduotas organizacijoms, bet be veikimo jose domiuosi žmogaus teisių klausimais ir LGBTQ+ kultūra. Užsiimu vokalu, šokiais, dėl to aktyviai dalyvauju renginiuose, kurie vyksta institute arba už jo ribų. Mėgstu neformaliai leisti laiką su žmonėmis, kurie studijuoja TSPMI arba dirba vienoje VU SA komandoje su manimi.
Kokį patarimą turėtum pirmo kurso studentams?
Nebijokite klysti! Studijų laikas yra skirtas tam, kad geriau pažintumėte savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Neišsigąskite pradžios ir informacijos krūvio – ateityje galėsite iš to pasiimti tai, kas jums yra svarbiausia. Kalbant apie studijoms reikalingus sugebėjimus – laiko planavimo įgūdis yra svarbiausias studijuojant TSPMI. Pačios studijos leidžia laisvai dirbti ir mokytis tuo pačiu metu, bet reikia neužmiršti ateinančių atsiskaitymų bei galvoti apie ateities perspektyvas jau dabar.
Ko norėtum palinkėti VU TSPMI bendruomenei?
VU TSPMI bendruomenei norėčiau palinkėti ir toliau klestėti, augti ir siekti naujų aukštumų. Pastarieji du metai parodė, jog galime būti „international“ tikrąją ta žodžio prasme. Puoselėkime tą grožį, kuris susideda iš visų mūsų skirtumų ir nenustokime dirbti kartu vardan mūsų instituto!