Beatričė Markovskytė
VU TSPMI Globalių iššūkių politikos studentė
Esi VU TSPMI Globalių iššūkių politikos studentė, kaip pasirinkai studijas institute? Kokie tavo įspūdžiai apie studijas čia?
Mokyklos laikais nė nemąsčiau apie tokią krypti kaip politikos mokslai, tačiau vėliau, įsitraukus į jaunimo politiką, man tai darėsi vis įdomiau ir įdomiau, taip pat pažinau daugybę VU TSPMI studentų, kurie, dalindamiesi savo įspūdžiais apie studijas TSPMI, paskatino mane keisti visus egzaminų pasirinkimus ir rinktis studijų programą būtent TSPMI. Esu studentė iš pirmosios Globalių iššūkių politikos programos laidos, todėl jaučiu, jog viskas dar yra labai šviežia ir nauja, tačiau nė minutės nesigailėjau savo studijų pasirinkimu. Studijos ir veikla, kuria užsiimu, persipina, todėl jaučiu, jog iš studijų atsinešu žinias, kurias naudoju karjeros kelyje, o į studijas atsinešu patirtis, kurias tame kelyje išmokau.
Praėjusią savaitę buvai išrinkta Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos Apskritasis stalas (VJOSAS) pirmininke – kaip pradėjai savo kelią šioje organizacijoje? Kokie tavo tikslai einant pirmininkės pareigas?
Savo kelią Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungoje pradėjau dvyliktoje klasėje dėl to, jog būdama kitoje jaunimo nevyriausybinėje organizacijoje dirbdavau su beveik visų Lietuvos regionų jaunimo organizacijomis, tačiau niekada su savo gimtojo miesto – Vilniaus, Prisijungdama į VJOSAS neplanavau daug laiko ten praleisti, maniau, kad tai bus tik smagi veikla iki studijų pradžios, tačiau viskas pasisuko kita puse – tapau valdybos nare, o šį savaitgalį perėmiau vadovės vairą. Mano tikslai VJOSAS‘e yra tęsti darbus, kurie yra pradėti. Ši organizacija per pastaruosius metus labai stipriai išaugo ir tapo svarbus ramstis jaunimo organizacijų ar jaunimo idėjų įgyvendinimui. Mano tikslas – atnešti dar daugiau tarptautiškumo ir, atsižvelgiant į jaunimo organizacijų ir jaunimo grupių poreikius, suteikti jiems visus įmanomus įrankius įgyvendinti savo idėjas. Būtent tai yra dalykas, kuris kuria Vilnių ir Lietuvą tokią, kokioje jauni žmonės yra laimingiausi.
Esi turbūt vieno didžiausių jaunimo renginių Lietuvoje European Youth Event Vilnius projekto vadovė. Kaip šis projektas pasiekė Vilnių? Kaip sekasi organizavimo procesas ir ko galime tikėtis gegužę?
Šis projektas gimė labai paprastai – kartu su draugais aplankėme Strasbūrą, kuriame vyko European Youth Event. Būdami ten diskutavom, o gal labiau nieko stipriai neplanuodami svajojom, kas būtų, jeigu tai įvyktų Vilniuje. Galiausiai, nusprendėm tiesiog pabandyti – be didelių vilčių pateikėme projektą, kuris mums, jauniems žmonėms, atrodė kaip dalykas, kurį patys norėtume aplankyti. O spalio mėnesį iš Europos Parlamento gavome naujienas, jog ta svajonė, sugalvota kažkur Strasbūre, tapo faktu.
Šiuo metu procesai yra labai intensyvūs, ruošiame labai įvairią programą, kuri leis prisiliesti prie bene visų jaunam žmogui rūpimu temų. Gegužės 3- 4 dienomis išvysite daugiau nei veiklų, turėsite galimybę susipažinti su sprendimų priėmėjais bei sužinoti daugiau apie įvairias institucijas bei nevyriausybines organizacijas galimybių mugėje. Be to, gegužės 3-iosios vakarą kelsimės į Lukiškių kalėjimą, kuriame jaunystę vainikuosime pasirodymų ir muzikos gausa. Be galo didžiuojuosi visa EYE VILNIUS komanda, nes toks renginys, galiu drąsiai teigti, yra dešimtmečio jaunimo renginys ir turime didelę garbę jį rengti Vilniuje.
Esi ypač aktyvi jaunimo politikoje, taip pat studijuoji – kaip pavyksta viską suspėti? Ar turi kokią veiklą, kuri padeda atrasti laiko sau?
Sakyčiau, laiko planavimas ir gera komanda yra dalykai, kurie man padeda suspėti. Aišku, dažnai norėčiau laiko sau turėti daugiau, tačiau reflektuojant suprantu, jog nei vienos veiklos nenorėčiau atsisakyti, nes tai man yra būdas realizuoti save. Vis dėl to, norėdama skirti laiko sau ir atsitraukti nuo darbų, labai mėgstu šokti. Tai buvo didelė mano gyvenimo dalis, prieš kelis metus priklausiau ir profesionaliai house šokio komandai „Jacksterz“, bet teko atsitraukti. Tačiau džiaugiuosi, kad vis dar randu laiko išlaisvinti susikaupusius dalykus naudojant šokio meną.
Ko norėtum palinkėti VU TSPMI bendruomenei?
VU TSPMI bendruomenei norėčiau palinkėti bandyti. Iš savo patirties išmokau, kad dažnai verta pabandyti net ir dalykus, kurie atrodo neįmanomi. O jeigu ir nepavyks – būsi pabandęs ir galbūt netyčia atrasi dar kažką naujo, ko be to nebūtum žinojęs.