Craig Thomson
VU TSPMI alumnas, „Disability Direct" projektų koordinatorius
Craig, esi įgijęs darbo su jaunimu ir vaikais bakalauro laipsnį. Kaip nusprendei tęsti studijas politikos mokslų srityje?
Visada norėjau studijuoti sritį, kuri mane domina. Darbas su jaunimu ir vaikais man atrodė kaip labai prasminga kryptis, todėl daugelį metų praleidau savanoriaudamas, dirbdamas ir tobulindamas savo įgūdžius šioje srityje. Atlikdamas praktiką ir studijuodamas darbą su jaunimu ir vaikais, aš supratau, kad politika šioje srityje yra labai svarbi. Politika nustato teisės aktus ir praktikos kryptį, politika nustato elgesio taisykles, kurių turi būti laikomasi. Studijų metu įgytos žinios man padėjo suprasti, kaip formuojasi visuomenė. Mane nuvylė tai, kad politinės galimybės ir finansavimas jauniems, nepalankioje aplinkoje esantiems žmonėms Jungtinėje Karalystėje nebuvo lengvai prieinami. Viešojo sektoriaus finansavimas jaunimo paslaugoms sumažėjo, dėl to ėmė trūkti viešųjų paslaugų, tačiau poreikis vis dar išliko.
Kodėl Vilniaus universitete pasirinkai Rytų Europos ir Rusijos studijų magistro programą?
Lietuvoje turėjau merginą ir lankiausi čia daugiau nei 15 kartų. Turėjau galimybę pažinti šalies kultūrą ir istoriją, kurios mane suintrigavo taip, kad pradėjau tyrinėti regioną ir jį studijuoti. Plečiantis mano žinioms apie regioną, aš ypač susidomėjau tuo, kaip žiniasklaida vaizduoja Rusiją. Taip atradau galimybę šią idėją plėtoti Vilniaus universitete.
Esi labai aktyvius socialiniuose tinkluose, vasario mėnesį pradėjai naują projektą „Everyday Politics”. Ar gali daugiau apie tai papasakoti? Koks yra pagrindinis šios iniciatyvos tikslas?
„Everyday Politics” yra internetinė politinė laida, skirta palengvinti pokalbius piliečiams sudėtingomis temomis. Norėjau, kad politika būtų aktuali ir prieinama tiems, kurie kitu būdu nebūtų suinteresuoti. Iki šiol gautas grįžtamasis ryšys buvo teigiamas. „Everyday Politics” iniciatyvos vardu aš surengiau viešą diskusiją apie „Brexit“. Diskusijoje dalyvavo Derbio miesto Leiboristų partijos vadovas, vietos tarybos nariai ir partijos atstovai. Renginyje dalyvavo 80 žmonių, o turinys buvo įrašytas ir bendrinamas socialiniuose tinkluose. Šiuo metu dirbu su iniciatyvos internetine svetaine, ją reguliariai atnaujindamas originaliu ir unikaliu turiniu.
Kaip žinome, tu taip pat dalyvavai savivaldybių tarybų rinkimuose. Ką ši patirtis tau suteikė? Kaip manai, kodėl yra svarbu būti aktyviam savo bendruomenėje?
Prieš pradėdamas studijas Vilniaus universitete dalyvavau savivaldos rinkimuose. Ši patirtis reiškė, kad galėjau daugiau bendrauti su vietine bendruomene, o tai leido man sužinoti, kaip politiniai sprendimai daro įtaką mano bendruomenei. Ši patirtis mane praturtino, nes jaučiau, kad galėjau kažką suteikti bendruomenei, kuri mane palaikė. Todėl iniciatyvos ir kitos aktyvios veiklos yra labai vertingos. Dalyvaudami vietinėje politikoje jūs darote pokytį ten, kur esate, padedate priimti sprendimus, kurie turi tiesioginį poveikį bendruomenei, kurioje gyvenate, o tai turi tiesioginį poveikį jūsų draugams, šeimai ir kaimynams.
Kokie tavo ateities planai? Šią žiemą baigei magistro studijas VU TSPMI, ar turi patarimų tiems, kurie baigia studijas šį semestrą?
Baigus studijas, man buvo pasiūlyta dirbti bendruomenės įtraukimo specialistu nevyriausybinėje organizacijoje „Disability Direct“ Derbyje. Aš koordinuoju du projektus – esu atsakingas už informavimą apie neapykantos nusikaltimus ir paramą jų aukoms. Taip pat esu atsakingas už darbą su įmonėmis, siekiant išspręsti įvairių formų diskriminaciją dėl negalios jų organizacijose. Nesu tikras, ką ateitis pasiūlys, bet šiuo metu svarstau apie galimybę tęsti studijas bei dirbti su Parlamento nariu. Mano rekomendacija tiems, kurie baigia studijas šį semestrą – likite ramūs ir tiesiograšykite savo baigiamuosius darbus.