Dominykas Augutis
Buvęs VU TSPMI praktikantas, VU TSPMI bakalauro programos III kurso studentas
Dominykai, kaip atsidūrei TSPMI? Iš kur sužinojai apie institutą ir kas paskatino studijuoti čia?
Visų pirma, TSPMI nebuvo pirmasis mano pasirinkimas. Prieš pradėdamas studijuoti institute, metus mokiausi Vytauto Didžiojo universitete Kaune bet, nors iš ten turiu daug gerų prisiminimų, jau pirmojo semestro Kaune metu supratau, kad mano vieta yra Vilniuje ir TSPMI. Apie institutą žinojau dar gerokai prieš įstodamas – gal 9 ar 10 klasėje, o studijuoti jame paskatino tai, kad esu linkęs į socialinius mokslus ir labai mėgau istorines knygas ar enciklopedijas, todėl laiko biologijai ar kitiems gamtos mokslams nelabai liko, o politinius įvykius sekti pradėjau gana anksti, dar 2008 metais. Ačiū TPP.
Esi jau 3 kurso studentas, ar gali išskirti kryptis, kurios politikos moksluose tave domina labiausiai? Kodėl?
Vienos krypties išskirti tikrai negalėčiau, nes kiekvieno semestro metu atrandu naują mane dominantį dalyką. Galbūt, daugiausiai dėmesio skiriu ekonomikai, tarptautiniams santykiams, komunikacijai.
Institutą pažįsti ne tik iš studento perspektyvos, bet ir iš praktikanto – VU TSPMI Mokslo, Tarptautinių ir Viešųjų Ryšių (MTVR) skyriuje praktiką atlikai net 11 mėnesių. Kodėl praktikos vieta pasirinkai institutą? Kodėl likai čia tokį ilgą laiką?
Institutą pasirinkau todėl, nes žinojau, jog skyrius ieško praktikantų, o pati praktika nesunkiai derinama su studijomis, ką tikrai galiu patvirtinti. Tiesą sakant, tik dabar suvokiau, kad MTVR’e užsisėdėjau taip ilgai. Tiksliai pasakyti, kodėl, negaliu. Viena vertus, darbai, kuriuos dariau praktikos metu, buvo įdomūs, nesijautė jokios monotonijos, tai, ką dariau, leido man nuolatos mokytis ir tobulėti. Taip pat, didelis pliusas keliauja visiems žmonėms, su kuriais susidūriau šiuo laikotarpiu, su jais visais dirbti buvo labai įdomu ir labai daug iš jų išmokau.
Kokius įsimintiniausius darbus ar užduotis teko atlikti praktikos metu?
Įsimintiniausias darbas, prie kurio prisidėjau praktikos metu – 25-tas VU TSPMI gimtadienis. Pamačiau, kaip yra organizuojami tokio masto renginiai, su kokiais sunkumais ar iššūkiais susiduriama, pradedant suvenyrų paieška internete, baigiant komunikacijos planavimu bei įgyvendinimu ar pačios programos dėliojimu. Labai džiaugiuosi, kad ir pačiam teko prie viso to prisidėti, nes išmokau tikrai labai daug, pamačiau tai, ko eilinis tokių renginių lankytojas nemato. Galiu užtikrinti, kad MTVR praktikantui neteks virti kavos ar plauti indų. Pats ne kartą susidūriau su viešaisiais pirkimais, informacijos paieška, kontaktavimu su organizacijomis ar žmonėmis, gailiausiai – įvairaus pobūdžio brainstormais.
Kokius įgūdžius išlavinai praktikos metu? Ar praktika VU TSPMI tau padėjo rasti specifinę politikos mokslų nišą, kurioje įsivaizduoji save baigus studijas?
Praktikos metu turbūt geriausiai išlavinau darbo komandoje įgūdžius, nes čia pamačiau, kaip efektyviai veikia organizacija, o idėjos virsta renginiais, diskusijomis ar bet kuo kitu, kas pagyvina instituto gyvenimą. Taip pat, išmokau atsakingiau ir kruopščiau atlikti man pavestus darbus, nes supratau, jog vykdant susidarytą planą kiekviena detalė yra labai svarbi. Tiesa, negaliu teigti, jog ši praktika man padėjo rasti kažkokią specifinę nišą, greičiau paragino išbandyti save bent keliose.
Kas per 3 metus institute tau įsiminė labiausiai? Kas tau labiausiai asocijuojasi su institutu?
Per šiuos metus TSPMI įsiminė daug dalykų, todėl kažko išskirti negalėčiau. Bene įsimintiniausia patirtis – grupinių rašto darbų rašymas, tuo metu iššvaistytas laikas su komandos draugais dalinantis filosofiniais memes‘ais ar besidomint alternatyviomis politinėmis santvarkomis. Su institutu labiausiai asocijuojasi jo žmonės, kurių veiklos įvairiose srityse garsina ne tik juos, bet ir jų Alma Mater.