Faustas Norvaiša
Rytų Europos ir Rusijos Studijų magistro programos studentas
Faustai, bakalauro laipsnį įgijai baigęs anglų kalbos ir literatūros studijas. Kodėl magistro studijas nusprendei tęsti VU TSPMI, pasirinkdamas politikos mokslų kryptį? Kas lėmė pasirinkimą?
Kiek save atsimenu, visada žavėjausi dvejais dalykais: kalba, kaip priemone tikrovei formuluoti ir politika, kaip didingu blogio objektu. Man buvo įdomu kaip politika sukelia moralinio ar socialinio – politinio sumaišties fenomenus. Visgi, pirmiausia pasirinkau įgyti literatūros bakalauro laipsnį – studijose siekiau suprasti kaip visuomenė tarpusavyje komunikuoja. Taip pat, norėjau išmokti kritiškai vertinti literatūrą ir jos tekstus.
Kalbant apie mano kelią link studijų VU TSPMI, viskas vyko gana logiškai ir tikslingai. Pirmiausia, magistro pasirinkimą lėmė, tai jog institutas yra vienintelė vieta Lietuvoje, siūlanti kokybiškas studijų programas. Visu antra, politikos mokslai yra vienas iš mano akademinių interesų. Šiuo metu magistro studijos man suteikia galimybę tobulėti tiek akademiškai, tiek profesiškai. Savo studijų pasirinkimu esu be galo patenkintas ir dėkingas.
Apibendrinus tavo profesinę veiklą, pastaroji siejasi su komunikacija ir rašymu. Papasakok, kaip atradai save šiose srityje? Ar tam tikri profesiniai įgūdžiai padeda studijuojant?
Palyginus, mano profesinis kelias buvo gana lengvas. Dar būdamas paauglys pradėjau rašyti ir kurti įvairiausius tekstus – apsakymus, eskizus, eilėraščius, straipsnius. Tuomet supratau, jog rašymas yra man tinkanti profesija, kuria noriu užsiimti visą likusį gyvenimą.
Man pasisekė, jog daugelis darboviečių ieško rašyti mėgstančių ir mokančių žmonių. Pavyzdžiui, įgyta profesinė patirtis rinkodaros srityje man suteikė galimybę ne tik tobulinti rašymo įgūdžius, bet ir pamatyti tekstą skaitytojo akimis. Žinoma, kai kurie žmonės mano, jog rašymas privačiam sektoriui nėra rimtas darbas. Tačiau, mano nuomone, taip mano tie, kurie dažniausiai neturi jokio supratimo apie rašymo amatą.
Kalbant apie studijas, manau, jog turinio kūrimas mane išmokė sudėtingas akademines idėjas perduoti paprasta kalba. Manau, jog gebėjimas aiškiai komunikuoti leidžia būti išgirstam ir suprastam akademinėje bendruomenėje.
Kaip atrodo tavo įprasta karantino diena? Tavo profesinės veiklos stipriai susijusios su kūrybiškumu. Kaip šiuo nelengvu metu pavykta kurti originalias idėjas?
Mano diena prasideda įvairiai – kartais labai ankstyvą rytą, o kartais gerokai po pietų. Savo rytą stengiuosi pradėti nuo skanios kavos puodelio ir įkvėpinančio pokalbio. Taip pat, man itin svarbus geras miegas, suteikiantis papildomų fizinių ir mentalių jėgų kasdienėms užduotims atlikti. Galima sakyti, kad būtent pastarieji ritualai kol kas palaiko mano kūrybiškumą.
Esi veiklus ir aktyvus studentas. Kaip tau pavyksta suderinti darbus, studijas ir poilsį? O galbūt laiko poilsiui nelieka visai?
Mano veikla, studijos, hobiai ir darbas susiję su mylima veikla, todėl niekada nesijaučiu pavargęs. Aš darau tai, kas man nuoširdžiai patinka, todėl darbus atlieku iš visos širdies, arba nedarau visai. Mano turimas požiūris leidžia lengviau planuoti laiką, derinti skirtingas veiklas ir būti atsipalaidavusiam.
Pabaigai, galbūt norėtum ką palinkėti instituto bendruomenei?
VU TSPMI bendruomenei palinkėsiu būti saugiems ir akyliems. Išdrįskite galvoti ir užduoti klausimus apie jus supančią aplinką, nes tik mąstymas leidžia nustatyti skirtumą tarp to, kas yra teisinga ir klaidinga, gražu ir bjauru.