Julius Janulevičius
VU TSPMI politikos mokslų bakalauro programos studentas, VU SA TSPMI Žmogiškųjų išteklių koordinatorius
Kaip pasirinkai studijas VU TSPMI? Kokie dalykai čia tau labiausiai patinka?
Studijos VU TSPMI, tai kaip visraktis į ateitį, baigus studijas čia, atsiveria ypatingai plačios galimybės, kadangi suteikiamos žinios yra labai universalios.
Būtent dėl to šiose studijose man patinka ne konkretūs dėstomi dalykai, o pačių studijų pobūdis, kuris labiau orientuotas ne į konkrečias žinias, o į įvairių mąstymo ir analizės būdų ugdymą.
Tik pradėjęs studijas, jas sustabdei dėl kariuomenės, kodėl nusprendei tapti savanoriu?
Prisijungimas prie šauktinių gretų nebuvo spontaniškas pasirinkimas, kilęs studijų metu, tai buvo jau dvyliktos klasės metu brandintas sprendimas, kuriam pasiryžau dar 7 mėnesiai iki studijų pradžios. Visą savo gyvenimą iki to momento sakiau, kad šauktiniu nebūsiu, nes kariška tvarka man nėra priimtina, o ir 9 mėnesių tarnyboje tikrai neišgyvenčiau. Tačiau gyvenimas tuo ir žavus, kad yra nenuspėjamas. Šiam iššūkiui pasiryžau kartu su dešimtimi savo draugų, su kuriais į tarnybą ėjom smagiai praleisti laiką, ir nors pačią tarnybą teko atlikti visiškai kitur, negu visi draugai, tačiau tai tik padėjo išsiryškinti tikruosius tikslus ir priežastis, kodėl tapau savanoriu šauktinių gretose.
Supratau, kad gyvenime ne visada tenka daryti tai ką nori, nors ir visi esame savo likimo kalviai ir dažnai renkamės mums malonius dalykus, tačiau yra ir dalykų, kurie yra daug prasmingesni už mus pačius, man tai visada buvo – Tėvynė, kuriai jaučiau prievolę atlikti savo pareigą ne tik žodžiais, bet ir darbais.
Šiuo metu esi LiJOT Tarptautinių reikalų koordinatorius, kas tau labiausiai patinka šiose pareigose?
Lankstumas ir pasitikėjimo mandatas.
Pati organizacija suteikia be galo lanksčias galimybes skleisti ir įgyvendinti savo idėjas. Tai vieta, kur iškeltos, net ir pačios beprotiškiausios mintys yra priimamos su džiaugsmu, nėra bijoma laužyti standartų, ko dėka yra gebama pasiekti jauną žmogų, jaunimo organizacijas.
Mano paties pareigos leidžia ne tik keliauti po įvairius Europos ir pasaulio kampelius, bet ir suprasti, kokia iš tiesų yra stipri jaunimo politika Lietuvoje, mes vieni iš nedaugelio, kurie sugebėjo pakeisti savo valstybės konstituciją jauno žmogaus labui.
Ilgą laiką aktyviai veiki įvairiose jaunimo organizacijose, ar galėtum įvardinti pasiekimus ar darbus, kuriais labiausiai džiaugiesi jaunimo politikos srityje?
Nors ir asmeniškai pats nesijaučiu daug ką nuveikęs ar pasiekęs, tačiau džiaugiuosi, kad kartu su Lietuvos jaunimu sugebėjome pakeisti mūsų valstybės konstituciją, kas tik dar stipriau įgalino jauną žmogų svajoti ir veikti.
Esi VU SA TSPMI žmogiškųjų išteklių koordinatorius, kaip nusprendei juo tapti? Ko tikiesi iš šios organizacijos?
Pirmame kurse buvau paprastas Studentų atstovybės narys, labai džiaugiausi, kad po tiek daug atsakingų pareigų jaunimo politikos srityje galėjau būti tiesiog tokiu. Nes tai man leido atrasti antrąją instituto ir viso universiteto pusę – bendruomenę. Būtent todėl šiais metais pakviestas užimti šias pareigas neatsisakiau, nes norėjau, kad kuo daugiau studentų galėtų patirti tai, ką patyriau aš, o iš instituto išsineštų ne tik akademines žinias, bet ir gerą, prasmingą laiką, o svarbiausia – draugus.
Labai tikiuosi, kad ši organizacija ir toliau bus vieta, kuri vienys bendruomenę bei ugdys studentus ir leis jiems žydėti visose įmanomose srityse.
Ko norėtum palinkėti VU TSPMI bendruomenei?
Nebijoti klysti diskutuojant ir darant, o svarbiausia prisiminti, kad net pačios genialiausios mintys yra nieko vertos, jeigu jomis nesidaliname su kitais.