Malin Stute
Rytų Europos ir Rusijos magistro studijų programos pirmakursė
Malin, gal galėtum papasakoti savo istoriją? Kodėl pradėjai domėtis politikos mokslais?
Esu kilusi iš industrializuoto vakarų Vokietijos krašto, todėl pirmasis susidūrimas su politikos mokslais įvyko tik pradėjus studijuoti Europos studijų bakalauro programą. Didžiausias iššūkis studijuojant socialinius mokslus yra nepasimesti tarp savo tikslų ir siekių, nes šioje srityje yra daug pasirinkimų, kartais net per daug. Apsisprendimas specializuotis politikos moksluose, Rytų Europos regiono studijose, buvo asmeniškas, tačiau ir praktiškas pasirinkimas. Viena iš pagrindinių priežasčių yra tai, kad sieju save su regionu dėl nuolatinių kelionių bei atliktų praktikų, tačiau taip pat tai gali atverti daug karjeros galimybių po šios magistro programos baigimo.
Kodėl pasirinkai būtent VU TSPMI? Kodėl atsidūrei Vilniuje?
Dažnai sulaukiu klausimo, dėl kokių priežasčių pasirinkau studijuoti užsienyje, kai Vokietijoje magistro studijų programų pasirinkimas politikos mokslų srityje turbūt yra dar didesnis. Rytų Europos studijos mano gimtojoje šalyje tampa vis populiaresnės, tačiau nusprendžiau, kad VU TSPMI siūloma studijų programa yra išskirtinė. Būdamas Vilniuje, gali jaustis regiono dalimi, pasisemti kultūrinių patirčių, kurios išliks ilgam. VU TSPMI kelia daugiau iššūkių nei tikėjausi, tačiau tame matau didelę naudą.
Kokia akademinė sritis tau yra įdomiausia ir artimiausia? Apie ką planuoji rašyti savo baigiamąjį darbą?
Visai netikėtai sau pačiai, susidomėjau energetinio saugumo ir lobizmo klausimais, kurie yra glaudžiai susiję su politinės ekonomijos teorijomis bei padeda sukurti bendrą šių sričių sąveikos paveikslą. Dėl šių priežasčių savo baigiamąjį darbą nusprendžiau rašyti apie Nord Stream 2 ir šio klausimo politizavimą Vokietijoje.
Kokie, tavo nuomone, yra didžiausi privalumai pasirinkus studijas čia?
Vilnius yra labai jaukus ir studijoms skirtas miestas, kuriame gali susikaupti ir tobulėti. Kiti privalumai yra susiję su mažomis studentų grupėmis ir atviru bendravimu su dėstytojais bei baigiamųjų darbų vadovais. Jie atrodo suinteresuoti tavo daroma pažanga. VU TSPMI nesi tiesiog paprastas skaičius programos sąrašuose, čia gali jaustis pastebėtas ir įvertintas.
Ką planuoji veikti po studijų?
Artimiausiu metu tikrai neplanuoju grįžti į Vokietiją. Nusprendus gyventi ir studijuoti užsienyje darosi vis sunkiau vertinti gimtojo krašto privalumus, su laiku pradedi mėgautis gyvenimu kitose šalyse. Matau savo ateitį tarptautinėse organizacijose, noriu prisidėti prie pasaulinių pokyčių, o kai suprasiu, kad man pasisekė, tada ateis laikas nurimti ir pailsėti.