Neringa Bliūdžiūtė
Instituto alumnė
Koks buvo Jūsų kelias į VU TSPMI? Kodėl pasirinkote studijuoti būtent VU TSPMI?
Pasirinkimas tada buvo labai idealizuotas, norėjau būti ambasadorė. Ši profesija labai įkvepiančiai ir solidžiai skambėjo. Bet pačių studijų metu, mane labiausiai įkvėpė studijų įvairiapusiškumas – ekonomika, teisė, istorija, filosofija – o, be abejonės, ir kiti mane supantys studentai, kurie tikrai norėjo sužinoti ir bandyti.
Jūsų darbo patirtis iš tiesų labai žavinga – NATO komunikacijos padalinio ekspertė, LR Prezidentės kalbų rašytoja, Užsienio reikalų ministro patarėja strateginei komunikacijai ir „Atkurtai Lietuvai 100“ programos vadovė LR Vyriausybės kanceliarijoje. Ar studijos VU TSPMI davė įgūdžių, reikalingų šioms veikloms, kuriomis užsiėmėte?
Studijos TSPMI suformuoja akiratį ir požiūrį. Tai – daugiau nei vieno dalyko studijos, jos išugdo gebėjimą rasti informaciją, neapsiriboti viena vienintele knyga ar šaltiniu, atsirinkti, kas vertinga, analizuoti ir galiausiai pritaikyti praktikoje. Šiuos gebėjimus tikrai pritaikiau ir savo profesiniame gyvenime. Kiek susidūriau su TSPMI studentais praktikos ir darbo metu, jie visada išsiskirdavo tuo, kad daug greičiau susiorientuoja, prisitaiko ir žino, kaip spręsti problemas.
Papasakokite daugiau apie „WOW“? Kaip kilo idėja dalintis savo patirtimi apie komunikaciją ir viešąjį kalbėjimą bei organizuoti įvairius mokymus ir konsultacijas?
Dažniausiai didžiausia mano darbo dalis, visose pozicijose, buvo iš gausos atsirinkti esmę, iš daugybės skirtingų faktų, informacijos atrinkti svarbiausius, o tada tai įtikinamai ir patraukliai pateikti kitiems. Dirbdama komunikacijoje, ypatingai su vadovais, pastebėjau, kaip svarbu yra gebėti kalbėti tiksliai. Taip pat stebėjau priežastis, kodėl kartais nepavyksta pristatyti savo pozicijos, įtikinti kitą pusę ir efektyviai „nunešti” savo žinutę. Man labai patinka stebėti, kaip žodžiai tampa galia. Dar prisidėjo krizių komunikacijos patirtis, kai išdirbti įgūdžiai padeda laimėti taip reikalingas auksines sekundes. Padirbusi dideliuose projektuose ir valstybei svarbiuose momentuose, nusprendžiau, kad noriu ir galiu dalintis savo patirtimi su kitais, nes tikiu, kad gebėjimas pasakyti esmę yra galia, atverianti neaprėpiamas galimybes. Taip ir gimė „WOW. World of words”, skleidžianti gebėjimą kalbėti tiksliai.
Galbūt galite pasidalinti su mūsų bendruomenės nariais, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti ir jas tobulinti žmogus, sakantis viešas kalbas?
Iš tiesų, kuo toliau, tuo labiau patys principai paprastėja. Svarbiausia – žinojimas to, ką darai ir sakai, tikėjimas tuo, gebėjimas priimti sprendimus ir aišku, sugebėjimas ramiai gyventi su tuo, ką sakai ir koks iš tiesų esi.
Kuo užsiimate laisvu laiku? Galbūt turite kokių nors laisvalaikio pomėgių?
Mano laisvalaikis yra mano vaikai. O laikas sau – tai vaikščiojimas, joga, tenisas, gera knyga, taip pat mokausi skambinti pianinu. Tačiau labiausiai mėgaujuosi, kai laisvalaikis būna laisvas ir galima tiesiog tekėti ten, kur tekasi.
Galbūt kaip VU TSPMI alumnė galėtumėte ko nors palinkėti mūsų studentams?
Studentai, būkite atviri, niekada neatsisakykite jums suteiktos galimybės susitikti (kitą žmogų) ir nebijokite pabandyti (dirbti projekte), nes nežinote, kur tai jus nuves po metų, dviejų ar net dešimties.